PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBRE: Wzrośnie zainteresowanie projektami komercyjnymi niższej klasy, w miastach regionalnych

  • Autor: CBRE
  • 17 mar 2011 12:33

W 2011 roku plany inwestorów, którzy działają na rynku nieruchomości komercyjnych, obejmują głównie zakupy w Niemczech oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej - podaje najnowszy raport firmy konsultingowej CB Richard Ellis.

REKLAMA

CB Richard Ellis przeprowadziła ankietę wśród 350 europejskich inwestorów, pytając ich o plany inwestycyjne na najbliższą przyszłość. Jedna trzecia pytanych planuje inwestycje w nieruchomości w Niemczech, a prawie jedna czwarta w Europie Środkowo-Wschodniej. Rynek niemiecki pozostawił w tyle takie kraje, jak Wielka Brytania czy Francja, stając się najszybciej rosnącym rynkiem inwestycyjnym w Europie. Jest to odzwierciedleniem wpływu silnej niemieckiej gospodarki na rynek nieruchomości.

- Podczas gdy uwaga większości inwestorów skupia się na produktach najlepszej jakości w najlepszych lokalizacjach, przewidujemy, że ze względu na ograniczoną ich podaż, w drugiej połowie roku inwestorzy zaczną się również interesować projektami niższej klasy, zlokalizowanymi również w miastach regionalnych. Jednak pomimo wzrostu zainteresowania tego typu produktami i możliwościami inwestycyjnymi cechującymi się wysokim ryzykiem, utrudniony dostęp do źródeł finansowania będzie sporym ograniczeniem - powiedział Patrick O'Gorman, dyrektor działu rynków kapitałowych w CBRE.

Jak wynika z raportu, zainteresowanie inwestorów skupia się głównie na rynku powierzchni biurowych i handlowych. Ponad jedna trzecia ankietowanych (35 proc.) wskazała budynki biurowe jako główny obszar zainteresowania. Jednak to obiekty handlowe, o różnym profilu, będą cieszyły się największą popularnością. 43 proc. ankietowanych planuje zakupy projektów handlowych, co oznacza prawie 10-proc. wzrost w porównaniu w ankietą z poprzedniego roku. Wśród wszystkich obiektów handlowych (centra, parki, outlety), najbardziej atrakcyjne okazują się być centra handlowe - 23 proc. inwestorów planuje zakupy w tym sektorze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA