PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers: Polska w czołówce krajów regionu pod względem atrakcyjności inwestycyjnej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 mar 2012 14:43

Colliers: Polska w czołówce krajów regionu pod względem atrakcyjności inwestycyjnej

Jak wynika z najnowszego raportu Colliers International „2012 Eastern Europe Real Estate Review", Polska znajduje się w czołówce krajów regionu Europy Centralnej i Wschodniej jeśli chodzi o inwestycje przeprowadzone na rynku nieruchomości w 2011 r. Jest też uważana za jeden z najbardziej perspektywicznych rynków w roku bieżącym.

REKLAMA

W raporcie czytamy, że pod względem wartości transakcji zawartych na rynku nieruchomości w 2011 r. Polska była druga po Rosji. Transakcje zawarte w Rosji stanowiły 40 proc. łącznego wolumenu obrotów na tym rynku, w Polsce - 20 proc., a w Czechach 14 proc.

Najpopularniejsze w minionym roku były inwestycje handlowe, stanowiąc 35 proc. łącznego wolumenu obrotów. Nieco mniejszą popularnością cieszyły się inwestycje biurowe (22 proc.).

W nadchodzącym roku podaż nowoczesnej powierzchni biurowej podwoi się w stosunku do 2011 roku, choć w drugiej połowie 2012 r. będzie można zaobserwować mniejszą aktywność najemców. 

W sektorze handlowym będzie miał miejsce dalszy wzrost liczby parków handlowych (dziś ponad 90 proc. istniejących konceptów handlowych stanowią centra handlowe). Deweloperzy wykazuja aktywność także w mniejszych i średnich miastach (od 200 do 400 tys. mieszkańców).

Analizując sektor hotelowy w Polsce, specjaliści spodziewają dalszego wzrostu znaczenia sieci ekonomicznych, taki jak Super 8, B&B, Hampton by Hilton and Best Western.

Zobacz cały raport Colliers International "2012 Eastern Europe Real Estate Review"


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA