PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers: Polska w czołówce krajów regionu pod względem atrakcyjności inwestycyjnej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 mar 2012 14:43

Colliers: Polska w czołówce krajów regionu pod względem atrakcyjności inwestycyjnej

Jak wynika z najnowszego raportu Colliers International „2012 Eastern Europe Real Estate Review", Polska znajduje się w czołówce krajów regionu Europy Centralnej i Wschodniej jeśli chodzi o inwestycje przeprowadzone na rynku nieruchomości w 2011 r. Jest też uważana za jeden z najbardziej perspektywicznych rynków w roku bieżącym.

REKLAMA

W raporcie czytamy, że pod względem wartości transakcji zawartych na rynku nieruchomości w 2011 r. Polska była druga po Rosji. Transakcje zawarte w Rosji stanowiły 40 proc. łącznego wolumenu obrotów na tym rynku, w Polsce - 20 proc., a w Czechach 14 proc.

Najpopularniejsze w minionym roku były inwestycje handlowe, stanowiąc 35 proc. łącznego wolumenu obrotów. Nieco mniejszą popularnością cieszyły się inwestycje biurowe (22 proc.).

W nadchodzącym roku podaż nowoczesnej powierzchni biurowej podwoi się w stosunku do 2011 roku, choć w drugiej połowie 2012 r. będzie można zaobserwować mniejszą aktywność najemców. 

W sektorze handlowym będzie miał miejsce dalszy wzrost liczby parków handlowych (dziś ponad 90 proc. istniejących konceptów handlowych stanowią centra handlowe). Deweloperzy wykazuja aktywność także w mniejszych i średnich miastach (od 200 do 400 tys. mieszkańców).

Analizując sektor hotelowy w Polsce, specjaliści spodziewają dalszego wzrostu znaczenia sieci ekonomicznych, taki jak Super 8, B&B, Hampton by Hilton and Best Western.

Zobacz cały raport Colliers International "2012 Eastern Europe Real Estate Review"

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA