PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers świętuje sukces na rynku powierzchni magazynowych

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 sie 2013 12:13

Colliers świętuje sukces na rynku powierzchni magazynowych

Colliers International pośredniczył w 52 proc. wszystkich umów wynajmu powierzchni magazynowych, podpisanych za pośrednictwem agencji nieruchomości komercyjnych w Polsce.

REKLAMA

- Pierwsza połowa 2013 roku była dla nas wyjątkowo gorącym okresem. Sfinalizowaliśmy bowiem kilka kluczowych transakcji najmu dużych powierzchni magazynowych. Reprezentowaliśmy czołowych najemców branży masowej dystrybucji - firmy Eko Holding, Inter Cars oraz Castorama - które w trzech transakcjach wynajęły z naszym udziałem łącznie 120 000 mkw. Druga połowa roku zapowiada się również interesująco i pracowicie. Przewidujemy, że najbardziej aktywnymi graczami na rynku nadal pozostaną wielkie sieci dystrybucyjne, komentuje Tomasz Kasperowicz, partner w Colliers International, dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych.

Firma Colliers International na pozycji lidera rynku magazynowego utrzymuje się już od kilku lat. W zeszłym roku jej udział we wszystkich transakcjach przeprowadzonych za pośrednictwem agencji na terenie Polski wyniósł 56 proc., a rok wcześniej 55proc. Jeśli zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe utrzyma się również w drugiej połowie roku, można liczyć na kolejny wysoki wynik na koniec 2013.

- W niektórych rejonach Polski zauważalny jest znaczący spadek wolnej powierzchni, co będzie oznaczać powstawanie nowych projektów o charakterze pre-lease. Myślę, że ze względu na te wskaźniki niektórzy deweloperzy mogą rozważać budowanie powierzchni spekulacyjnych przy powstających inwestycjach typu pre-let, prognozuje Maciej Chmielewski, partner w Colliers International, dyrektor, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych.

Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers zajmuje się reprezentacją najemców oraz deweloperów w procesie wynajmu i sprzedaży powierzchni magazynowych i produkcyjnych na terenie całego kraju. Zespół specjalizuje się w transakcjach typu greenfield (build-to-suit), renegocjacjach umów najmu, przygotowaniu prognoz rynkowych oraz strategii dla całych portfeli nieruchomości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA