PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coraz chętniej kupujemy online

  • www.portalspozywczy.pl
  • 14 wrz 2012 20:17

Wyrastające jak grzyby po deszczu sklepy internetowe trafiły na dobry moment - Polacy coraz chętniej kupują online, a internet ma coraz większy wpływ na to co, a przede wszystkim, gdzie i za ile kupujemy - wynika z raportu firmy Nielsen.

REKLAMA

W korzystaniu z internetu pod kątem zakupów spożywczych zwyczaje Polaków nie różnią się od zwyczajów przeciętnego Europejczyka - internet dla okolo 50% jest przede wszystkim źródłem informacji o produktach.

Najczęściej poszukujemy informacji o cenie produktu lub opinii innych konsumentów a także aktualnych wiadomości o promocjach i okazjach (50%). Chętnie przeglądamy również sklepowe broszury, porównujemy ceny czy szukamy kuponów zniżkowych. I nic w tym dziwnego - na tle Europy jesteśmy znacznie bardziej wrażliwi na wahania cenowe, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy miały znaczny wpływ na nawyki zakupowe dla 71% Polaków (w porównaniu z 51% dla Europy).

Stajemy się też coraz bardziej świadomymi konsumentami - dla ok. 46% konsumentów w Polsce informacje na opakowaniu dotyczące produktu są ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Bardziej niż przeciętny Europejczyk przejmujemy się również wpływem jedzenia na nasze zdrowie i pod tym kątem modyfikujemy naszą listę zakupów. Około połowa internautów przynajmniej raz w tygodniu poszukuje w internecie szczegółowych informacji o produkcie lub przegląda strony producentów.

Mimo że chętnie śledzimy opinie innych konsumentów, sami nie jesteśmy zbyt aktywni w sieci - 7% Polaków (8% to średnia ‘europejska') bierze czynny udział recenzując i komentując produkty w mediach społecznościowych.

Być może przyczyną jest fakt, że w dalszym ciągu internet dla większości Europejczyków, w tym Polaków, pozostaje nie głównym, a jednym z wielu źródeł informacji - w przeciwieństwie do np. Wielkiej Brytanii, gdzie większość konsumentów właśnie w internecie spędza ponad połowę czasu przeznaczonego na poszukiwanie informacji o produktach czy okazjach.

O ile poszukiwanie w sieci informacji o produktach czy promocji jest dla większości polskich internautów czynnością codzienną lub wykonywaną kilka razy w tygodniu, to samych zakupów przez internet dokonujemy nieco rzadziej - 59% respondentów kupuje produkty w sieci przeciętnie raz na miesiąc.

Polacy kupują w internecie szczególnie dużo biżuterii oraz ubrań. Spora część naszych zakupów internetowych stanowi sprzęt elektroniczny. Produktów spożywczych kupujemy mniej niż przeciętny Europejczyk. Natomiast podobnie jak i dla pozostałych mieszkańców starego kontynentu, poza ubraniami duża część naszych zakupów internetowych powiązana jest ze spędzaniem wolnego czasu - kupujemy więc książki, gry, bilety do kina bądź rezerwujemy wakacje.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA