PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coraz większy popyt na specjalistów na Pomorzu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 wrz 2015 12:21

Coraz większy popyt na specjalistów na Pomorzu fot. Fotolia

Trójmiejski rynek pracy z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny, w szczególności dla firm z sektora centrów usług wspólnych (SSC/BPO) i IT. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny stopa bezrobocia w sierpniu bieżącego roku w województwie pomorskim wyniosła 11,4 proc.

REKLAMA

W samym powiecie gdańskim stopa bezrobocia wyniosła już tylko 8,9 proc., a w Gdańsku – 5,8 proc., co potwierdza dobrą kondycję tego rynku. Dostępni są tutaj świetni specjaliści i menedżerowie znający języki skandynawskie, wyspecjalizowani w obszarach: finanse, HR oraz logistyka i zakupy. Powstanie nowych centrów usług wspólnych i ciągły rozwój już istniejących ośrodków powoduje stałe zapotrzebowanie na kandydatów ze znajomością języka niemieckiego, francuskiego, holenderskiego czy węgierskiego.

Specjaliści SSC/BPO poszukiwani

Z danych EURES-u wynika, że w obrębie Metropolii Trójmiejskiej występuje najwyższy stopień koncentracji działalności gospodarczej. Bardzo szybko rozwija się obszar bankowości w sektorze SSC/BPO – na swoje centra zdecydowało się już wiele prężnie działających firm z tego sektora. Co więcej, w planach są kolejne duże inwestycje. W związku z tym, największe zapotrzebowanie odnotowuje się obecnie na specjalistów z obszaru bankowości, w szczególności na stanowiska związane z przeciwdziałaniem „praniu brudnych pieniędzy” (Know Your Customer/ Anti-Money Laundering, czyli KYC/AML).

Jak twierdzi Agnieszka Dzierań, Branch Manager biura Antal w Gdańsku, najbardziej pożądane w tym obszarze są odpowiednie doświadczenie oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

- Rynek trójmiejski jest otwarty na kandydatów relokacyjnych. Centra SSC/BPO przyciągają nie tylko atrakcyjną lokalizacją, ale przede wszystkim możliwością rozwoju, jasną ścieżką kariery i bogatymi pakietami socjalnymi i relokacyjnymi – zauważa Agnieszka Dzierań z agencji rekrutacyjnej Antal.

Dynamiczny rynek

Potencjał ekonomiczny regionu opiera się w dużej mierze na tradycyjnych gałęziach przemysłu, a także na rozwoju takich branż jak: ICT, logistyka, energetyka czy motoryzacja. Województwo pomorskie posiada wyjątkowy potencjał logistyczny, na co wpływ ma przede wszystkim doskonałe położenie geograficzne. Co więcej, region ten jest integralną częścią Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T), co wpływa na rozbudowę i modernizację infrastruktury drogowej.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA