PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cushman & Wakefield: Aktywność na rynkach najmu nieruchomości nie maleje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 mar 2012 13:26

Cushman & Wakefield: Aktywność na rynkach najmu nieruchomości nie maleje

Pomimo kryzysu zadłużenia w Europie i USA, aktywność na rynkach najmu nieruchomości nie maleje. Autorzy raportu „Global Economic Pulse" - Cushman & Wakefield - wskazują na zróżnicowaną prognozę dla sektora nieruchomości w obu Amerykach, Europie oraz krajach Azji i Pacyfiku oraz poprawę sytuacji w drugiej połowie 2012 roku na niektórych rynkach, dzięki wyższemu wzrostowi gospodarczemu.

REKLAMA

Duży wolumen transakcji najmu nieruchomości biurowych w ostatnich 12 miesiącach świadczy o tym, że spowolnienie gospodarcze nie zniechęciło wielu najemców.

- Obserwujemy wzrost aktywności na rynkach najmu, ponieważ wiele organizacji modyfikuje portfele nieruchomości i strategie w oczekiwaniu na kolejny cykl wzrostu gospodarczego - mówi Maria Sicola, dyrektor zarządzająca i dyrektor działu badań w obu Amerykach firmy Cushman & Wakefield.

Pogłębiający się kryzys zadłużenia i bankowy uderzył w europejską gospodarkę, osłabioną już przez wzrost inflacji i stóp procentowych. Większość państw Starego Kontynentu stoi teraz w obliczu spowolnienia wzrostu i ograniczenia udzielanych kredytów. Prognozy dla tego regionu nadal wskazują na umiarkowany wzrost pod koniec bieżącego roku. Wyniki gospodarki w pierwszym półroczu będą słabe, ale w drugiej połowie roku przewiduje się większy wzrost przy niższej inflacji i bardziej stabilnym popycie w skali światowej.

Sytuacja na rynkach nieruchomości w Europie jest bardzo zróżnicowana - na niektórych podaż jest ograniczona, a na innych obserwuje się stabilizację. Inwestorzy będą nadal bardziej zainteresowani najważniejszymi miastami i aktywami oferującymi ochronę przed dekoniunkturą. Z tego względu stopy kapitalizacji będą różnicować się jeszcze bardziej, przy czym na najważniejszych rynkach pozostaną na dotychczasowym poziomie lub się zmniejszą, a na rynkach drugorzędnych mogą wzrosnąć.

W 2011 r. odnotowano spadek koniunktury w obu Amerykach, ponieważ kryzys zadłużenia spowodował wzrost ostrożności wśród inwestorów i firm oraz radykalne spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych, będących główną siłą napędową regionu. Jednak podstawowe dane dotyczące tego rynku wskazują na poprawę w 2012 r.

- Wszystkie najważniejsze czynniki nadal sprzyjają wzrostowi: niskie stopy procentowe, niezaspokojony popyt i poprawa na rynkach pracy - wyjaśnia Ken McCarthy, starszy ekonomista i dyrektor zarządzający działu badań firmy Cushman & Wakefield.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

  • herkson 2012-04-04 12:18:26
    Szczególnie widać to po ilości zawieranych transakcji. Od dawna nie było tego tak wiele. Obserwujecie wyszukiwarki Jartomu? Ciekawe jest to, że w 100% przewidzieli te wydarzenia rynkowe ;-)

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA