PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cushman & Wakefield: Aktywność na rynkach najmu nieruchomości nie maleje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 mar 2012 13:26

Cushman & Wakefield: Aktywność na rynkach najmu nieruchomości nie maleje

Pomimo kryzysu zadłużenia w Europie i USA, aktywność na rynkach najmu nieruchomości nie maleje. Autorzy raportu „Global Economic Pulse" - Cushman & Wakefield - wskazują na zróżnicowaną prognozę dla sektora nieruchomości w obu Amerykach, Europie oraz krajach Azji i Pacyfiku oraz poprawę sytuacji w drugiej połowie 2012 roku na niektórych rynkach, dzięki wyższemu wzrostowi gospodarczemu.

REKLAMA

Duży wolumen transakcji najmu nieruchomości biurowych w ostatnich 12 miesiącach świadczy o tym, że spowolnienie gospodarcze nie zniechęciło wielu najemców.

- Obserwujemy wzrost aktywności na rynkach najmu, ponieważ wiele organizacji modyfikuje portfele nieruchomości i strategie w oczekiwaniu na kolejny cykl wzrostu gospodarczego - mówi Maria Sicola, dyrektor zarządzająca i dyrektor działu badań w obu Amerykach firmy Cushman & Wakefield.

Pogłębiający się kryzys zadłużenia i bankowy uderzył w europejską gospodarkę, osłabioną już przez wzrost inflacji i stóp procentowych. Większość państw Starego Kontynentu stoi teraz w obliczu spowolnienia wzrostu i ograniczenia udzielanych kredytów. Prognozy dla tego regionu nadal wskazują na umiarkowany wzrost pod koniec bieżącego roku. Wyniki gospodarki w pierwszym półroczu będą słabe, ale w drugiej połowie roku przewiduje się większy wzrost przy niższej inflacji i bardziej stabilnym popycie w skali światowej.

Sytuacja na rynkach nieruchomości w Europie jest bardzo zróżnicowana - na niektórych podaż jest ograniczona, a na innych obserwuje się stabilizację. Inwestorzy będą nadal bardziej zainteresowani najważniejszymi miastami i aktywami oferującymi ochronę przed dekoniunkturą. Z tego względu stopy kapitalizacji będą różnicować się jeszcze bardziej, przy czym na najważniejszych rynkach pozostaną na dotychczasowym poziomie lub się zmniejszą, a na rynkach drugorzędnych mogą wzrosnąć.

W 2011 r. odnotowano spadek koniunktury w obu Amerykach, ponieważ kryzys zadłużenia spowodował wzrost ostrożności wśród inwestorów i firm oraz radykalne spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych, będących główną siłą napędową regionu. Jednak podstawowe dane dotyczące tego rynku wskazują na poprawę w 2012 r.

- Wszystkie najważniejsze czynniki nadal sprzyjają wzrostowi: niskie stopy procentowe, niezaspokojony popyt i poprawa na rynkach pracy - wyjaśnia Ken McCarthy, starszy ekonomista i dyrektor zarządzający działu badań firmy Cushman & Wakefield.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

  • herkson 2012-04-04 12:18:26
    Szczególnie widać to po ilości zawieranych transakcji. Od dawna nie było tego tak wiele. Obserwujecie wyszukiwarki Jartomu? Ciekawe jest to, że w 100% przewidzieli te wydarzenia rynkowe ;-)

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA