PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Efektywne biura to wciąż towar deficytowy - raport

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 mar 2014 14:28

Efektywne biura to wciąż towar deficytowy - raport

Dla około 65. proc. pracowników biurowych przebadanych przez firmę Mikomax Smart Office wygląd i organizacja miejsca pracy są ważne. Jednak mniej niż co piąty zgadza się ze stwierdzeniem, że jego obecne biuro wspiera go w efektywnym działaniu. Aż 85 proc. pracowników uważa, że miejsce, w którym przebywają, mogłoby lepiej odpowiadać na ich zawodowe potrzeby.

REKLAMA

Standard biurowców w Polsce z roku na rok sukcesywnie się poprawia, zwłaszcza w sektorze usług dla biznesu. Jest jeszcze jednak wiele do zrobienia w zakresie podnoszenia komfortu budynków oraz odpowiedniej aranżacji ich wnętrz, by sprzyjały efektywności pracy. Koniecznością jest także dopasowanie przestrzeni biurowej do nowych wyzwań technologicznych i biznesowych. 

Biuro ważne, ale niedoceniane

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Mikomax Smart Office pod koniec 2013 roku wśród pracowników firm realizujących usługi dla biznesu w Polsce, organizacja i wygląd biura są uznawane za ważne przez 59 proc. osób w wieku 26-35 lat i przez 67 proc. pracowników w wieku od 36 do 45 lat. Tymczasem tylko kilkanaście procent potwierdza, że ich miejsce pracy wspiera ich w wykonywaniu codziennych zadań.

- Jedynie 15-16 proc. pracowników przebadanych przez Mikomax Smart Office wskazuje, że ich biuro sprzyja efektywności. Jedynie co trzeci przyznaje, że stwarza ono przyjemne środowisko pracy - mówi Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor Marki Mikomax Smart Office. - To dopiero pierwszy poziom planowanych na szerszą skalę badań, ale ich wyniki już na tym etapie są zaskakujące - dodaje.

Raport wskazuje jak wielkie mogą być potrzeby w zakresie poprawy komfortu i efektywności biur w Polsce. Centra usług, których dotyczyła analiza Mikomax Smart Office, są zazwyczaj najemcami wysokiej klasy powierzchni biurowych w nowoczesnych budynkach. Jeśli mimo to w ich siedzibach istnieje jeszcze ogromne pole do poprawy, można spodziewać się jak wiele trzeba zrobić, by unowocześnić przestrzenie biurowe w skali całego kraju.

- Firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych są nastawione na ciągłą poprawę efektywności swoich działań. Badanie Mikomax Smart Office pokazuje, że obszarem, który może być źródłem wielu korzyści dla centrów usług są inwestycje w najwyższej jakości środowisko pracy. Sektor może stać się innowatorem i promotorem pozytywnych zmian dla całego polskiego rynku biurowego- komentuje Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający ABSL.

Nowe wyzwania w biurze

Wyniki badań Mikomax Smart Office potwierdzają, że odpowiedni wybór biurowca oraz zaplanowanie komfortowych rozwiązań w jego wnętrzu to ogromne wyzwanie dla osób zarządzających przestrzenią biurową i jakością wyposażenia.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA