PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HRS: Wzrost cen pokoi hotelowych w I kwartale

  • Autor: HRS
  • 20 kwi 2011 16:27

HRS: Wzrost cen pokoi hotelowych w I kwartale

W I kwartale 2011 roku znacznie wzrosły ceny noclegów hotelowych w wielu dużych miastach. W międzynarodowym rankingu przygotowanym przez firmę HRS, na pierwszym miejscu plasuje się Sydney, tuż przed Vancouver. Za to najmniej za nocleg można było zapłacić w Pradze, Pekinie i Kuala Lumpur. Warszawa jest nadal jedną z najbardziej atrakcyjnych cenowo destynacji.

REKLAMA

Po ogólnym spadku cen za noclegi w hotelach w I kwartale 2010 roku, podróżnych zaskoczył ich wzrost w większości dużych miast w okresie pierwszych trzech miesięcy 2011 roku - wynika z najnowszego sondażu cen usług hotelowych przeprowadzonego przez HRS, portal rezerwacji hotelowych w Europie. 

HRS dokonał porównania cen pokoi hotelowych w 50 miastach na terenie Niemiec, Europy i reszty świata. Na szczycie międzynarodowego rankingu znalazło się Sydney ze średnią ceną za dobę w wysokości 177 euro w pierwszym kwartale, co stanowi wzrost o 27 procent w porównaniu do roku poprzedniego.

Ceny w Vancouver spadły z najwyższych poziomów notowanych w okresie Igrzysk Olimpijskich w 2010 r. do mniej niż 74 euro w pierwszym kwartale 2011 roku. Na najbardziej korzystnym cenowo końcu skali znalazła się stolica Malezji - Kuala Lumpur, gdzie goście hotelowi musieli zapłacić średnio 52 euro za nocleg, co stanowi jedną trzecią ceny płaconej przez turystów w Sydney.

W Niemczech ceny pokoi hotelowych także rosną, choć w wolniejszym tempie niż w skali międzynarodowej. Wzrost cen w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami ubiegłego roku wyniósł od 0,02 proc. w Hanowerze do 7,7 proc. w Monachium. Ceny spadły jedynie w Hamburgu (spadek o 2,2 proc.), Berlinie (spadek o 4,6 proc.) i Norymberdze.

W stolicy Frankonii średnia cena pokoju hotelowego spadła o 5,9 proc. do poziomu 88,31 euro, co stanowiło najwyższy spadek cen w Niemczech. W pierwszym kwartale 2011 roku, najwyższą średnią cenę w wysokości 103 euro goście hotelowi płacili za pokój hotelowy we Frankfurcie nad Menem. "Mainhatten" pokonał w ten sposób Kolonię, gdzie średnia cena wyniosła 101 euro oraz Düsseldorf
z ceną na poziomie 97,50 euro i objął prowadzenie.

Znacznie tańsze noclegi można znaleźć w Stuttgarcie, Berlinie i Dreźnie. Stolica Saksonii ze średnią ceną w wysokości 77 euro za dobę w hotelu była najbardziej przystępną ceną w niemieckich miastach objętych badaniem.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA