PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HRS: Wzrost cen pokoi hotelowych w I kwartale

  • Autor: HRS
  • 20 kwi 2011 16:27

HRS: Wzrost cen pokoi hotelowych w I kwartale

W I kwartale 2011 roku znacznie wzrosły ceny noclegów hotelowych w wielu dużych miastach. W międzynarodowym rankingu przygotowanym przez firmę HRS, na pierwszym miejscu plasuje się Sydney, tuż przed Vancouver. Za to najmniej za nocleg można było zapłacić w Pradze, Pekinie i Kuala Lumpur. Warszawa jest nadal jedną z najbardziej atrakcyjnych cenowo destynacji.

REKLAMA

Po ogólnym spadku cen za noclegi w hotelach w I kwartale 2010 roku, podróżnych zaskoczył ich wzrost w większości dużych miast w okresie pierwszych trzech miesięcy 2011 roku - wynika z najnowszego sondażu cen usług hotelowych przeprowadzonego przez HRS, portal rezerwacji hotelowych w Europie. 

HRS dokonał porównania cen pokoi hotelowych w 50 miastach na terenie Niemiec, Europy i reszty świata. Na szczycie międzynarodowego rankingu znalazło się Sydney ze średnią ceną za dobę w wysokości 177 euro w pierwszym kwartale, co stanowi wzrost o 27 procent w porównaniu do roku poprzedniego.

Ceny w Vancouver spadły z najwyższych poziomów notowanych w okresie Igrzysk Olimpijskich w 2010 r. do mniej niż 74 euro w pierwszym kwartale 2011 roku. Na najbardziej korzystnym cenowo końcu skali znalazła się stolica Malezji - Kuala Lumpur, gdzie goście hotelowi musieli zapłacić średnio 52 euro za nocleg, co stanowi jedną trzecią ceny płaconej przez turystów w Sydney.

W Niemczech ceny pokoi hotelowych także rosną, choć w wolniejszym tempie niż w skali międzynarodowej. Wzrost cen w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami ubiegłego roku wyniósł od 0,02 proc. w Hanowerze do 7,7 proc. w Monachium. Ceny spadły jedynie w Hamburgu (spadek o 2,2 proc.), Berlinie (spadek o 4,6 proc.) i Norymberdze.

W stolicy Frankonii średnia cena pokoju hotelowego spadła o 5,9 proc. do poziomu 88,31 euro, co stanowiło najwyższy spadek cen w Niemczech. W pierwszym kwartale 2011 roku, najwyższą średnią cenę w wysokości 103 euro goście hotelowi płacili za pokój hotelowy we Frankfurcie nad Menem. "Mainhatten" pokonał w ten sposób Kolonię, gdzie średnia cena wyniosła 101 euro oraz Düsseldorf
z ceną na poziomie 97,50 euro i objął prowadzenie.

Znacznie tańsze noclegi można znaleźć w Stuttgarcie, Berlinie i Dreźnie. Stolica Saksonii ze średnią ceną w wysokości 77 euro za dobę w hotelu była najbardziej przystępną ceną w niemieckich miastach objętych badaniem.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA