PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

JLLS: Początek 2011 r. pokazał, że rynek pow. magazynowych we Wrocławiu zaczyna się ożywiać

  • Autor: Jones Lang LaSalle
  • 20 maj 2011 09:16

JLLS: Początek 2011 r. pokazał, że rynek pow. magazynowych we Wrocławiu zaczyna się ożywiać

- Perspektywy rozwoju rynku magazynowego na Dolnym Śląsku są obiecujące. Zmiany w infrastrukturze drogowej już wpłynęły na rynek, szczególnie Autostradowa Obwodnica Wrocławia przyczyniła się do stworzenia nowych lokalizacji. Obserwujemy wzrost zainteresowania tym rejonem Polski, zarówno wśród deweloperów jak i najemców, którzy zgłaszają zapotrzebowanie na nowe powierzchnie - mówi Jan Barbasiewicz, starszy konsultant Jones Lang LaSalle odpowiedzialny za rynek magazynowo-przemysłowy Wrocławia i Poznania.

REKLAMA

Rok 2010, pomimo stabilizacji i ożywienia na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce, nie był najlepszym okresem dla Wrocławia. Z analizy firmy Jones Lang LaSalle wynika, że utrzymujący się relatywnie wysoki współczynnik pustostanów (16-18 proc.) oraz zarejestrowany niski popyt (88 tys. mkw.) mógł świadczyć o tym, że najemcy działający na rynku wrocławskim zaspokoili swoje potrzeby magazynowe. Rynek jest już na tyle dojrzały żeby zmienić zachodzące zmiany na trwały trend, który będzie widoczny w całym 2011 roku.

- Pierwszy kwartał 2011 pokazał, że rynek zaczyna się ożywiać i rozpoczynają się budowy nowych inwestycji magazynowych i rozbudowy już istniejących parków, a najemcy zgłaszają zapotrzebowanie na nowe powierzchnie magazynowe - przkonuje Barbasiewicz.

Strategiczny wpływ na rozwój i atrakcyjność danego regionu ma infrastruktura drogowa. Wrocław już teraz ma doskonałe połączenie autostradowe zarówno z Niemcami jak i z najbardziej uprzemysłowioną częścią Polski - Górnym Śląskiem. Jest to niewątpliwy atut tej lokalizacji. Co więcej oddawana do użytku fazami Autostradowa Obwodnica Wrocławia (A8), która wraz z Mostem Rędzińskim na Odrze ma być całkowicie ukończona w trzecim kwartale tego roku, zmieni obraz wrocławskiego rynku. Obwodnica już uruchomiła nowe lokalizacje w rejonie Wrocławia. Jasne jest, że tam gdzie pojawia się nowa infrastruktura drogowa otwierają się nowe możliwości zarówno dla deweloperów jak i najemców powierzchni magazynowych.

Obwodnica z jednej strony podwyższa wartość lokalizacji, które dysponują dogodnym dostępem do niej, z drugiej zaś wpływa na zmniejszenie atrakcyjności innych działek położonych w dalszych częściach miasta. Proces ten jest obserwowany również w pozostałych regionach Polski właśnie ze względu na szybki rozwój infrastruktury. Poprawa sieci drogowej spowoduje niewątpliwie rozwinięcie się rynku magazynowego w północnej części miasta przy trasach wylotowych na Poznań (S5) i Warszawę (S8) oraz spowoduje wzrost atrakcyjności zachodniej strony miasta.
Ważnym czynnikiem przy wyborze lokalizacji jest zaufanie do dostawców powierzchni przemysłowych, których we Wrocławiu jest wielu. - Zainteresowani przy wyborze danego regionu zwracają uwagę na czynniki m. in. takie jak solidność dewelopera, elastyczność cenowa czy gwarancja sprawnej obsługi procesu najmu - podkreśla.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA