PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

JLLS: Początek 2011 r. pokazał, że rynek pow. magazynowych we Wrocławiu zaczyna się ożywiać

  • Autor: Jones Lang LaSalle
  • 20 maj 2011 09:16

JLLS: Początek 2011 r. pokazał, że rynek pow. magazynowych we Wrocławiu zaczyna się ożywiać

- Perspektywy rozwoju rynku magazynowego na Dolnym Śląsku są obiecujące. Zmiany w infrastrukturze drogowej już wpłynęły na rynek, szczególnie Autostradowa Obwodnica Wrocławia przyczyniła się do stworzenia nowych lokalizacji. Obserwujemy wzrost zainteresowania tym rejonem Polski, zarówno wśród deweloperów jak i najemców, którzy zgłaszają zapotrzebowanie na nowe powierzchnie - mówi Jan Barbasiewicz, starszy konsultant Jones Lang LaSalle odpowiedzialny za rynek magazynowo-przemysłowy Wrocławia i Poznania.

REKLAMA

Rok 2010, pomimo stabilizacji i ożywienia na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce, nie był najlepszym okresem dla Wrocławia. Z analizy firmy Jones Lang LaSalle wynika, że utrzymujący się relatywnie wysoki współczynnik pustostanów (16-18 proc.) oraz zarejestrowany niski popyt (88 tys. mkw.) mógł świadczyć o tym, że najemcy działający na rynku wrocławskim zaspokoili swoje potrzeby magazynowe. Rynek jest już na tyle dojrzały żeby zmienić zachodzące zmiany na trwały trend, który będzie widoczny w całym 2011 roku.

- Pierwszy kwartał 2011 pokazał, że rynek zaczyna się ożywiać i rozpoczynają się budowy nowych inwestycji magazynowych i rozbudowy już istniejących parków, a najemcy zgłaszają zapotrzebowanie na nowe powierzchnie magazynowe - przkonuje Barbasiewicz.

Strategiczny wpływ na rozwój i atrakcyjność danego regionu ma infrastruktura drogowa. Wrocław już teraz ma doskonałe połączenie autostradowe zarówno z Niemcami jak i z najbardziej uprzemysłowioną częścią Polski - Górnym Śląskiem. Jest to niewątpliwy atut tej lokalizacji. Co więcej oddawana do użytku fazami Autostradowa Obwodnica Wrocławia (A8), która wraz z Mostem Rędzińskim na Odrze ma być całkowicie ukończona w trzecim kwartale tego roku, zmieni obraz wrocławskiego rynku. Obwodnica już uruchomiła nowe lokalizacje w rejonie Wrocławia. Jasne jest, że tam gdzie pojawia się nowa infrastruktura drogowa otwierają się nowe możliwości zarówno dla deweloperów jak i najemców powierzchni magazynowych.

Obwodnica z jednej strony podwyższa wartość lokalizacji, które dysponują dogodnym dostępem do niej, z drugiej zaś wpływa na zmniejszenie atrakcyjności innych działek położonych w dalszych częściach miasta. Proces ten jest obserwowany również w pozostałych regionach Polski właśnie ze względu na szybki rozwój infrastruktury. Poprawa sieci drogowej spowoduje niewątpliwie rozwinięcie się rynku magazynowego w północnej części miasta przy trasach wylotowych na Poznań (S5) i Warszawę (S8) oraz spowoduje wzrost atrakcyjności zachodniej strony miasta.
Ważnym czynnikiem przy wyborze lokalizacji jest zaufanie do dostawców powierzchni przemysłowych, których we Wrocławiu jest wielu. - Zainteresowani przy wyborze danego regionu zwracają uwagę na czynniki m. in. takie jak solidność dewelopera, elastyczność cenowa czy gwarancja sprawnej obsługi procesu najmu - podkreśla.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA