PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jones Lang LaSalle z rekordowymi wynikami za 2013 rok

  • Autor: propertynews.pl
  • 31 sty 2014 15:38

W 2013 r. eksperci Jones Lang LaSalle sfinalizowali ponad 150 transakcji wynajmując 206 000 mkw. biur - najwięcej wśród firm świadczących usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

REKLAMA

- W 2013 r., działając w imieniu naszych klientów, doradzaliśmy przy transakcjach najmu o łącznej powierzchni 206 000 mkw., co - według opracowania na podstawie danych Warsaw Research Forum i Forum Regionalnego - stanowi największy udział w wolumenie wszystkich kontraktów zawartych na polskim rynku biurowym z udziałem firmy doradczej. Taki wynik daje nam po raz czwarty z rzędu pozycję lidera wśród firm świadczących usługi doradztwa w najmie biur w Polsce. Co szczególnie istotne, wśród firm, którym doradzaliśmy znajdują się wiodące globalne marki, m.in. KPMG, ING, IBM, Credit Suisse czy Deutsche Bank  - mówi Anna Młyniec, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, Jones Lang LaSalle.


2013 był rekordowym rokiem na rynku biurowym w Warszawie. Popyt brutto w analizowanym okresie zamknął się wartością 633 000 mkw. i był najwyższym w historii stołecznego rynku. Ponad 70 proc. wolumenu transakcji dotyczyło nowych umów, co potwierdza umacniający się trend relokacji - firmy decydują się na zmianę biura na nowocześniejsze i w większym stopniu odpowiadające ich potrzebom.

Najważniejsze transakcje zrealizowane przez Jones Lang LaSalle na stołecznym rynku biurowym w 2013 r. to umowy najmu podpisane przez m.in.: firmę z branży FMCG (ponad 10 000 mkw.), KPMG (do 10 000 mkw.), Play (9 600 mkw.) czy Avanssur (4 200 mkw.).

Do najważniejszych transakcji na największych rynkach biurowych poza Warszawą, zawartych z udziałem doradców Jones Lang LaSalle, należy zaliczyć umowy podpisane przez takie firmy jak: IBM (8 670 mkw., Katowice), Cisco (7 000 mkw., Kraków), Eurobank (6 100 mkw., Wrocław), ING Services Polska (5 600 mkw., Katowice), Credit Suisse (4 300 mkw., Wrocław), Itella (4 000 mkw., Toruń) i RWE (3 000 mkw., Kraków).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA