PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Knight Frank podsumował IV kwartał na rynku biurowym w Warszawie

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 sty 2014 10:03

Knight Frank podsumował  IV kwartał na rynku biurowym w Warszawie

Warszawa, z łącznymi zasobami 4,12 mln mkw. powierzchni biurowej, pozostaje najbardziej rozwiniętym rynkiem biurowym w Polsce. W 2013 roku oddano do użytku 17 budynków biurowych, które powiększyły zasoby stołecznego rynku o 294.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

REKLAMA

- Należy podkreślić, że na koniec grudnia 2013 roku podaż w budowie osiągnęła nienotowany dotychczas poziom - na etapie realizacji zidentyfikowano około 721.000 mkw. powierzchni biurowej - podkreśla Elżbiety Czerpak, dyrektor Działu Badań Rynku w Knight Frank.

Wzmożonej aktywności deweloperów towarzyszył ożywiony popyt obserwowany w sektorze biurowym, co znalazło odzwierciedlenie w liczbie zawartych transakcji. W 2013 roku podpisano umowy najmu około 633.600 mkw. powierzchni biurowej, natomiast roczna absorpcja netto wyniosła 191.000 mkw. i osiągnęła najwyższy poziom od 5 lat.

Znacząca ilość nowej podaży oddanej do użytku w 2013 roku przyczyniła się do wzrostu wskaźnika pustostanów. Tendencja wzrostowa obserwowana jest już od dwóch lat. W IV kwartale 2013 roku wskaźnik ten wyniósł 12,7 proc. i był wyższy o 2 pp. w stosunku do końca 2012 roku.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA