PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najdroższe biura na świecie - ranking Jones Lang LaSalle

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 gru 2013 15:30

Londyn, Hongkong i Pekin to według rankingu, przygotowanego przez ekspertów Jones Lang LaSalle, trzy z dwunastu najbardziej prestiżowych i zarazem najdroższych lokalizacji biurowych na świecie.

REKLAMA

Wśród najdroższych lokalizacji biurowych na całym świecie podium zajmuje St. James w Londynie, Centrum Hongkongu oraz Finance Street w Pekinie. Najwięcej lokalizacji ujętych w rankingu przypada na miasta w Chinach i Stanach Zjednoczonych. W podziale na kontynenty po równo reprezentowana jest Azja (Hongkong, Pekin, Singapur, Tokio i Szanghaj) i Europa (Londyn, Genewa, Moskwa, Nowy Jork, Paryż i Zurych).
Zaskakuje natomiast słabsza niż przed kryzysem finansowym pozycja Tokio, które przed wybuchem globalnego kryzysu finansowego zajmowało najwyższe miejsca w zestawieniach. Dla porównania stawki najmu w Warszawie za najlepsze powierzchnie biurowe zlokalizowane w Centrum kształtują się na poziomie 22-24 euro za metr kwadratowy miesięcznie.

- Nieprzypadkowo, najdroższe lokalizacje biurowe formują się w miastach uznawanych za globalne centra biznesu i finansów, takie jak Londyn, Hongkong, Pekin, Genewa czy Nowy Jork oraz technologii - jak kalifornijska Dolina Krzemowa. Lokalizacje te cechuje dostępność - bardzo rozwinięta siatka połączeń międzynarodowych, największa liczba głównych siedzib światowych korporacji, bliskość ich kluczowych klientów i partnerów biznesowych, najlepsze kadry, a także szeroka oferta zakupowa, usługowa i kulturalna - komentuje Mateusz Polkowski, dyrektor w Dziale Badań i Doradztwa, Jones Lang LaSalle. - Co więcej, ogólny brak dostępnej przestrzeni w tych najbardziej prestiżowych lokalizacjach biurowych tworzy aurę ekskluzywności, co z kolei przyciąga rozwijające się firmy z innych sektorów, jak również inwestycje z sektora handlowego, hotelowego i turystycznego - dodaje.

To, co wpływa na ceny najmu na rynkach biurowych w wielu miastach na świecie, to silny popyt ze strony sektora finansowego i technologicznego . Jak pokazuje analiza "Najdroższe lokalizacje biurowe świata", przygotowana przez firmę doradczą Jones Lang LaSalle, można wyróżnić 12 lokalizacji, które są szczególnymi beneficjentami tego trendu:

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA