PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemcy największym magnesem dla sieci. Polska na 13. miejscu

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 mar 2014 18:34

Niemcy największym magnesem dla sieci. Polska na 13. miejscu

Aż 40 proc. międzynarodowych firm z sektora handlu detalicznego zamierza otworzyć w Niemczech swoje sklepy w 2014 r. To najbardziej popularny rynek handlowy na świecie. Najbardziej aktywni pod kątem planów ekspansji na dużą skalę są najemcy z USA - wynika z najnowszym badań CBRE.

REKLAMA

Niemcy zdecydowanie wyprzedzają Francję, Wielką Brytanię, Austrię i Chiny w rankingu najpopularniejszych rynków powierzchni handlowych na świecie. Międzynarodowych najemców przyciąga możliwość wzięcia na celownik 20. dużych miast na pojedynczym rynku. Ponad 40 proc. najemców handlowych planuje otworzyć sklepy w Niemczech w 2014 r.. A jeżeli weźmiemy pod uwagę jedynie firmy z Europy, liczba ta rośnie do 70 proc. Niemcy są zarazem drugim największym celem dla najemców amerykańskich.

Ilość firm planujących ekspansję na dużą skalę zwiększyła się znacznie w 2014 r., odzwierciedlając rodzące się na nowo zaufanie na globalnych rynkach handlowych. Ponad jedna trzecia (35 proc.) najemców zamierza poszerzyć portfolio sklepów o 40 lokali lub więcej w ciągu najbliższych 12. miesięcy. Spośród tych, którzy planują otworzyć 40. i więcej lokalizacji, najwyższą aktywność można zaobserwować w przypadku marek odzieżowych ze średniej i wyższej półki - na każdą z tych branż przypada jedna trzecia aktywności.

- Wzrost zaufania i ożywienie w międzynarodowej społeczności najemców handlowych zaowocowały powrotem planów ekspansji na dużą skalę. Chociaż tempo wzrostu spadło w ostatnich latach, najemcy działający globalnie jasno wyrażają zainteresowanie inwestycjami w sieci obiektów handlowych w 2014 r. Szeroki zakres rynków, które wybierają, podkreśla stałe znaczenie ekspansji międzynarodowej. Niemcy zajmują czołową pozycję, jako rynek cieszący się największym zainteresowaniem najemców w bieżącym roku. Atrakcyjność tego rynku odzwierciedla siłę i skalę gospodarki oraz sukcesy dużych marek nowo przybyłych na rynek.- komentuje Peter Gold, dyrektor międzynarodowego działu powierzchni handlowych w CBRE.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA