PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PHN zakończył kwartał na plusie

  • Autor: propertnews.pl
  • 16 maj 2013 16:39

Polski Holding Nieruchomości S.A. przedstawił wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku. Skonsolidowane przychody Grupy wyniosły w tym czasie łącznie 50,7 mln zł, co stanowi wzrost o 1,9 mln zł w stosunku do roku ubiegłego.

REKLAMA

W tym czasie spółka zanotowała też wyższy wynik netto ze sprzedaży o 12,2 mln zł. Jak podkreślił Wojciech Papierak, prezes Grupy PHN, dobre wyniki są efektem strategii przyjętej przez holding w 2012 roku. - Kontynuujemy restrukturyzację poprzez koncentrację na działalności podstawowej i wygaszanie nierentownych działalności ubocznych odziedziczonych po spółkach, z których utworzono Grupę Kapitałową PHN - informuje.

W pierwszym kwartale spółka ograniczyła koszty administracyjne, w tym koszty najmu o blisko 600 tys. zł. Stale zmniejsza zatrudnienie. W okresie pięciu kwartałów zmniejszyła je o 60 proc., z 479 do 297 osób, na dzień 31 marca 2013 r. Dziś zatrudnionych jest tam 250 pracowników. Jak zapowiedział prezes, zatrudnienie w PHN, w ciągu 3-4 lat jeszcze się zmniejszy, nawet poniżej 100 osób.

Grupa kontynuuje obecnie realizację inwestycji w Warszawie: na Foksal i przy ulicy Rakowieckiej o łącznej wartości ok. 3 mln zł. Prowadzone też są prace przygotowawcze dla 9 nowych projektów.

W I kwartale 2013r. PHN zanotował 6,8 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 46 mln zł straty przed rokiem. Zysk EBIT wyniósł 9,9 mln zł w stosunku do straty na poziomie 63,9 mln zł w I kwartale 2012 r. Przychody wzrosły rok do roku do 50,7 mln zł z 48,8 mln zł.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA