PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Podniósł się wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie

  • Autor: ISB
  • 21 maj 2011 12:19

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie ukształtował się w maju 2011 roku na poziomie plus 3, czyli poprawił się o 2 pkt wobec poprzedniego miesiąca - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA

W maju bieżącego roku ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie plus 3 (w kwietniu plus 1). Poprawę koniunktury sygnalizuje 21% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 18% (w kwietniu odpowiednio 21% i 20%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Aktualny portfel zamówień oceniany jest pozytywnie i lepiej niż przed miesiącem, natomiast bieżąca produkcja budowlano-montażowa jest nieznacznie ograniczana (w mniejszym stopniu niż w kwietniu), odpowiednie przewidywania są korzystne. Bieżąca sytuacja finansowa jest oceniana mniej pesymistycznie niż przed miesiącem, przy utrzymujących się korzystnych prognozach w tym zakresie" - głosi komunikat.

Spośród badanych przedsiębiorstw 21% planuje, że będzie prowadziło prace budowlano-montażowe za granicą (przed rokiem 23%). Dyrektorzy przedsiębiorstw, które będą prowadziły prace budowlano-montażowe za granicą, spodziewają się wzrostu portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na tych rynkach.

GUS poinformował też, że utrzymują się trudności w terminowym ściąganiu należności za wykonane roboty budowlano-montażowe. "Planowany jest nieco wolniejszy niż prognozowano przed miesiącem wzrost zatrudnienia oraz cen robót budowlano-montażowych" - zaznacza urząd.

maju 15% przedsiębiorstw budowlano-montażowych ocenia swoje moce produkcyjne jako zbyt duże w stosunku do oczekiwanego w najbliższych miesiącach portfela zamówień, 75% jako wystarczające, a 10% jako zbyt małe (przed rokiem odpowiednio: 17%, 71%, 12%). Przedsiębiorcy zgłaszają w maju wykorzystanie mocy produkcyjnych średnio na poziomie 74% (71% w analogicznym miesiącu ub. r.), podał także GUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA