PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska na oku inwestorów. Na nieruchomości komercyjne w II kw. wydali już 332 mln euro

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lip 2011 13:27

Polska na oku inwestorów. Na nieruchomości komercyjne w II kw. wydali już 332 mln euro

W II kw. 2011 roku wartość bezpośrednich inwestycji w nieruchomości handlowe w Europie osiągnęła 4,9 mld euro. W całym bieżącym roku wyniosła ona 13,6 mld euro, co oznacza 34 proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W Europie Środkowo-Wschodniej Polska a następnie Czechy są postrzegane przez inwestorów jako najbardziej atrakcyjne rynki.

REKLAMA

Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w II kw. 2011 roku zainwestowano łącznie 332 mln euro. Największą transakcją w tym okresie było nabycie za 171 mln euro warszawskiego Centrum Handlowego Promenada przez Atrium.

- Obecnie zainteresowanie inwestorów koncentruje się na głównych rynkach Europy: Francji i Niemczech. Spodziewamy się jednak, iż z końcem roku także Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej odnotują znaczący wzrost inwestycji - komentuje Jeremy Eddy, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych EMEA w Jones Lang LaSalle komentuje.

Specjaliści firmy Jones Lang LaSalle podkreślają, że II kw. 2011 roku w Europie Środkowo-Wschodniej upłynął pod znakiem wzmożonego zainteresowania inwestorów sektorem handlowym. Polska a następnie Czechy są postrzegane przez inwestorów jako najbardziej atrakcyjne rynki. 

Zwiększona aktywnośc na rynku kapitałowym spodziewana jest w drugiej połowie roku. - Według naszych informacji wiele obiektów handlowych przeznaczonych na sprzedaż wyselekcjonowało już swoich potencjalnych nabywców. Negocjacje zakończą się prawdopodobnie w trzecim lub czwartym kwartale 2011 roku - uważa Agata Sekuła, dyrektor Działu Inwestycji na Rynku Nieruchomości ndlowych w Europie Środkowej i Wschodniej w Jones Lang.

Czytaj cały raport

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ranczo 2012-01-03 16:44:05
    Na rynku będą zmiany - co najważniejsze, zmiany na lepsze. Trudno dokładnie przewidzieć co będzie się działo, ale przynajmniej po tym, co się dzieje na oferty.biz.pl wnioskuję, że może być tylko lepiej. Pojawiają się kolejne nowoczesne hale...


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA