PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polski sektor biurowy na mapie Europy w ujęciu 10-letnim

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 cze 2014 17:48

Polski sektor biurowy na mapie Europy w ujęciu 10-letnim

Wejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło dla rynku nieruchomości nowe możliwości. Raport - Polska na tle Europy. Rynek biurowy w ujęciu 10-letnim, przygotowany przez firmę Knight Frank, jest próbą zebrania zaobserwowanych tendencji i zmian zachodzących na rynku biurowym i inwestycyjnym w Polsce w ciągu minionej dekady. Analizuje też jak po 10 latach polski sektor biurowy plasuje się na mapie Europy.

REKLAMA

Miniona dekada była okresem znaczących zmian ekonomicznych jak i politycznych w Polsce. Rozwojowi gospodarczemu towarzyszył wzrost zapotrzebowania na nowoczesną powierzchnię biurową. Obecnie jej całkowite zasoby w Polsce są ponad dwukrotnie wyższe niż tuż przed wstąpieniem do UE, bowiem zasadniczo zmieniło się postrzeganie Polski jako miejsca do lokowania biznesu.

- Analiza podstawowych wskaźników rynkowych wskazuje na olbrzymi potencjał rozwojowy Warszawy jako lokalizacji biurowej oraz na utrzymującą się wysoką dynamikę wzrostu sektora biurowego. Warszawa pozostaje największym rynkiem biurowym Europy Środkowej i Wschodniej, zarówno pod względem wolumenu transakcji najmu, jak i istniejących zasobów powierzchni biurowej. W ciągu minionej dekady zasoby nowoczesnych biur w Warszawie uległy podwojeniu. Ewolucja polskiego rynku nieruchomości biurowych w minionym dziesięcioleciu polegała nie tylko na rozwoju zasobów Warszawy i poprawie ich jakości, ale również na stopniowym kształtowaniu się regionalnych ośrodków biurowych. Regionalne rynki biurowe z sukcesem przyciągają międzynarodowe korporacje operujące w sektorze nowoczesnych usług biznesowych - tłumaczy Elżbieta Czerpak, dyrektor Działu Badań Rynku w Knight Frank.

Dodatkowo, za sprawą zmian na rynku kapitałowym po wejściu Polski do UE, w ciągu minionej dekady dynamicznie rozwijał się rynek inwestycyjny w sektorze nieruchomości. W rezultacie Polska stała się największym rynkiem inwestycyjnym w regionie. Warto również podkreślić, że kraj wciąż poprawia swoją pozycję i aktualnie jest notowany na 10 miejscu wśród liderów europejskiego rynku inwestycyjnego +dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA