PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstał plan integracji ekologicznych rozwiązań w inwestycjach nieruchomościowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 wrz 2013 07:59

Powstał plan integracji ekologicznych rozwiązań w inwestycjach nieruchomościowych

The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) przygotowała wytyczne zatytułowane „Zrównoważony rozwój: poprawa wydajności istniejących budynków" mające na celu zarekomendowanie dobrych praktyk związanych z ekologią w sektorze nieruchomości. Dokument określa, w jaki sposób wykorzystać budynki w najbardziej wydajny sposób, podczas całego okresu ich eksploatacji - począwszy od wyboru lokalizacji, poprzez projekt, budowę, funkcjonowanie i utrzymanie, aż po renowację lub rozbiórkę.

REKLAMA

Jak zauważają eksperci RICS, wciąż rozwija się ogólnoświatowy, polityczny i finansowy trend wspierania „zielonych" inicjatyw, a także działań CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). Odzwierciedleniem tego trendu w branży nieruchomości stała się długa lista korzyści i zachęt dla najemców, właścicieli oraz inwestorów, dotycząca oceny i wdrażania ekologicznych rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

- W obliczu stale rosnącej liczby członków RICS angażujących się w kwestie związane z ekologicznymi rozwiązaniami stosowanymi w budynkach - począwszy od modernizacji nieruchomości, jej funkcjonowania, jak i zarządzania - najnowsze wytyczne, stanowią odpowiedź na potrzeby prawne i rynkowe, ustanawiając wystandaryzowane praktyki zrównoważonego rozwoju w procesie inwestycyjnym - powiedział powiedział Zsolt Toth, External Affairs & EU Liaison Manager, RICS Europa.

- Potrzeba bardziej efektywnego zarządzania zasobami i jednostkami odpowiedzialnymi za emisję dwutlenku węgla w inwestycjach jest wielką szansą zarówno dla organizacji RICS, jak i dla firm działających w sektorze nieruchomości. Kwestie te stają się tym bardziej istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że rządy państw coraz częściej wdrażają bardziej surowe i wymagające przepisy środowiskowe, co znajduje odzwierciedlenie w nadchodzącym komunikacie UE dotyczącym zrównoważonego budownictwa. RICS odgrywa istotną rolę w procesie edukacji, szkoleń oraz kształtowaniu opinii i przewodzeniu zmianom, a wprowadzając te standardy, dodatkowo chce zapewnić ekspertom konkretny plan integracji ekologicznych rozwiązań w budynkach już istniejących - dodał Zsolt Toth.

Wytyczne RICS zawierają m.in. zalecenia dotyczące wskazówek w zakresie potencjalnych kosztów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA