PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pruszków, Otwock, Grodzisk i Sochaczew z największym potencjałem inwestycyjnym na Mazowszu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lis 2011 11:49

Z najnowszego raportu Colliers International "Nowe szlaki na handlowej mapie Polski - nieodkryty potencjał mniejszych miast" wynika, że w woj. mazowieckim na koniec III kwartału 2011 tylko w trzech miastach znajdowały się nowoczesne obiekty handlowe o powierzchni min. 5 tys. mkw.

REKLAMA

Najwięcej nowoczesnej powierzchni handlowej znajduje się w Piasecznie (około 60 tys. mkw.), gdzie zlokalizowane są dwa duże obiekty: Auchan (plany rozbudowy) oraz Fashion House, co wynika z bezpośredniego sąsiedztwa miasta z Warszawą. W Piasecznie znajduje się również sklep sieci Decathlon.

Większe galerie handlowe zlokalizowane są również w Ciechanowie (Galeria Mrówka) oraz w Wyszkowie (Galeria Wyszków).

W omawianych miastach istnieją także mniejsze obiekty handlowe (poniżej 5 tys. mkw.), które można uznać za nowoczesne, m.in. Galeria Alius w Ostrołęce, Galeria S w Siedlcach, Galeria Partner w Mińsku Mazowieckim oraz Pasaż Handlowy Stara Przędzalnia wraz z Galerią Żyrardów w Żyrardowie.

Do końca 2014 roku w pięciu miastach - w Siedlcach, Legionowie, Ciechanowie, Pruszkowie i Żyrardowie - planowane jest otwarcie dziewięciu obiektów handlowych.

Szczególną aktywność deweloperów zauważyć można obecnie w Ciechanowie i Siedlcach. W tych miastach w budowie znajduje się pięć obiektów. Są to rozbudowy dwóch istniejących centrów handlowych: Galerii S w Siedlcach i Galerii Mrówka w Ciechanowie (o park handlowy) oraz trzy nowe obiekty: Arabella w Ciechanowie oraz dwie mniejsze galerie w Żyrardowie (Stara Garbarnia oraz Dekada Żyrardów).
Największym planowanym obiektem jest Galeria Legionowo, której powierzchnia ma wynieść 43 tys. mkw.

Colliers oszacował również indeks siły nabywczej w mniejszych miastach woj. mazowieckiego. Indeks ten wykazuje tendencję wzrostową w takich miastach, jak Piaseczno, Pruszków, Legionowo oraz Grodzisk na łącznie 13 miast województwa (oprócz Warszawy).

Największy potencjał inwestycyjny skojarzony z niskim ryzykiem inwestycyjnym mają w województwie mazowieckim takie miasta, jak: Pruszków, Otwock, Grodzisk Mazowiecki i Sochaczew.

Raport „Nowe szlaki na handlowej mapie Polski - nieodkryty potencjał mniejszych miast" ma na celu wskazanie potencjalnych możliwości inwestycyjnych na rynku nieruchomości handlowych w mniejszych miastach. Raport zawiera przegląd rynków handlowych w miastach o liczbie ludności z przedziału 30 - 100 tys. Miasta analizowane są pod względem istniejącej i planowanej podaży nowoczesnej powierzchni handlowej oraz wskaźników ekonomicznych, takich jak stopa bezrobocia i siła nabywcza mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA