PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pruszków, Otwock, Grodzisk i Sochaczew z największym potencjałem inwestycyjnym na Mazowszu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lis 2011 11:49

Z najnowszego raportu Colliers International "Nowe szlaki na handlowej mapie Polski - nieodkryty potencjał mniejszych miast" wynika, że w woj. mazowieckim na koniec III kwartału 2011 tylko w trzech miastach znajdowały się nowoczesne obiekty handlowe o powierzchni min. 5 tys. mkw.

REKLAMA

Najwięcej nowoczesnej powierzchni handlowej znajduje się w Piasecznie (około 60 tys. mkw.), gdzie zlokalizowane są dwa duże obiekty: Auchan (plany rozbudowy) oraz Fashion House, co wynika z bezpośredniego sąsiedztwa miasta z Warszawą. W Piasecznie znajduje się również sklep sieci Decathlon.

Większe galerie handlowe zlokalizowane są również w Ciechanowie (Galeria Mrówka) oraz w Wyszkowie (Galeria Wyszków).

W omawianych miastach istnieją także mniejsze obiekty handlowe (poniżej 5 tys. mkw.), które można uznać za nowoczesne, m.in. Galeria Alius w Ostrołęce, Galeria S w Siedlcach, Galeria Partner w Mińsku Mazowieckim oraz Pasaż Handlowy Stara Przędzalnia wraz z Galerią Żyrardów w Żyrardowie.

Do końca 2014 roku w pięciu miastach - w Siedlcach, Legionowie, Ciechanowie, Pruszkowie i Żyrardowie - planowane jest otwarcie dziewięciu obiektów handlowych.

Szczególną aktywność deweloperów zauważyć można obecnie w Ciechanowie i Siedlcach. W tych miastach w budowie znajduje się pięć obiektów. Są to rozbudowy dwóch istniejących centrów handlowych: Galerii S w Siedlcach i Galerii Mrówka w Ciechanowie (o park handlowy) oraz trzy nowe obiekty: Arabella w Ciechanowie oraz dwie mniejsze galerie w Żyrardowie (Stara Garbarnia oraz Dekada Żyrardów).
Największym planowanym obiektem jest Galeria Legionowo, której powierzchnia ma wynieść 43 tys. mkw.

Colliers oszacował również indeks siły nabywczej w mniejszych miastach woj. mazowieckiego. Indeks ten wykazuje tendencję wzrostową w takich miastach, jak Piaseczno, Pruszków, Legionowo oraz Grodzisk na łącznie 13 miast województwa (oprócz Warszawy).

Największy potencjał inwestycyjny skojarzony z niskim ryzykiem inwestycyjnym mają w województwie mazowieckim takie miasta, jak: Pruszków, Otwock, Grodzisk Mazowiecki i Sochaczew.

Raport „Nowe szlaki na handlowej mapie Polski - nieodkryty potencjał mniejszych miast" ma na celu wskazanie potencjalnych możliwości inwestycyjnych na rynku nieruchomości handlowych w mniejszych miastach. Raport zawiera przegląd rynków handlowych w miastach o liczbie ludności z przedziału 30 - 100 tys. Miasta analizowane są pod względem istniejącej i planowanej podaży nowoczesnej powierzchni handlowej oraz wskaźników ekonomicznych, takich jak stopa bezrobocia i siła nabywcza mieszkańców.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA