PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowa aktywność deweloperów w I kw. 2014 r. - raport JLL

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 kwi 2014 11:31

W Polsce powstaje prawie 1 200 000 mkw. biur. W Warszawie najwyższy popyt na biura w I kw. zarejestrowano na Mokotowie. Zasoby biurowe Polski w 2014 r. urosną o ponad 660 000 mkw., z czego najwięcej przypadnie na Warszawę, a następnie Kraków, Wrocław, Katowice i Trójmiasto. JLL podsumowała dane i trendy na rynku nieruchomości biurowych w Warszawie i pozostałych największych miastach Polski na koniec I kw. 2014 r.

REKLAMA

Popyt - w Warszawie dominuje Mokotów, dobre wyniki Krakowa, Wrocławia i Katowic

- Warszawa nieprzerwanie rejestruje wysoki poziom popytu na nowoczesne biura. W I kw. firmy wynajęły ok. 136 400 mkw., wliczając zarówno nowe kontrakty, jak i przedłużenia dotychczasowych umów. Aż 37 proc. przypadło na obiekty biurowe na Mokotowie. Warto zwrócić uwagę na niższą aktywność na rynku przednajmu - umowy typu pre-let stanowiły jedynie 8 proc. wszystkich transakcji. Może być to spowodowane większą dostępnością wolnej powierzchni w już istniejących obiektach. Niemniej jednak spodziewamy się niebawem podpisania kilku dużych umów przednajmu. Z naszych analiz wynika, że popyt w Warszawie utrzyma się na wysokim poziomie, a sprzyjać temu będą dobre prognozy ekonomiczne, w tym silny wzrost PKB w latach 2014-2015 - mówi Tomasz Czuba, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA