PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rezygnacja członków Rady Nadzorczej Próchnik SA

  • Autor: gpwinfosfera.pl
  • 31 paź 2013 12:07

Zarząd spółki Próchnik SA poinformował o rezygnacji z pełnionych funkcji trzech członków Rady Nadzorczej, reprezentujących Black Lion Fund: Macieja Wandzla, Mariusza Omiecińskiego oraz Piotra Janczewskiego. Rezygnacja nastąpiła z dniem 28. października 2013 r. - informuje gpwinfosfera.pl

REKLAMA

- Celem rezygnacji jest przeprowadzenie zmian w Radzie Nadzorczej Spółki, zapewniających jej funkcjonowanie w składzie odzwierciedlającym nową strukturę akcjonariatu Spółki, wynikającą z rejestracji w dniu 3. października 2013 r. podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, jak również z realizacji poprzedniego podwyższenia - napisano w komunikacie.

Ponadto chodzi o stworzenie możliwości powołania Rady przez grupę wiodących akcjonariuszy uprawnionych do powołania Rady Nadzorczej zgodnie z aktualnym brzmieniem statutu spółki, uchwalonym przez Walne Zgromadzenie w dniu 20. marca 2013r.

Zamiarem Zarządu Spółki jest doprowadzenie do powołania RN w pełnym składzie do dnia 15. listopada 2013r. W tym celu Zarząd będzie prowadzić konsultacje z wiodącymi akcjonariuszami, zarówno uprawnionymi do indywidualnej desygnacji członków Rady Nadzorczej jak i z instytucjami, które nabyły akcji w ostatnim podwyższeniu kapitału.

W październiku br. Amplico OFE zwiększyło udział w kapitale Próchnika do 5,8 proc. Niedawno Próchnik sprzedał 28,2 mln nowych akcji, z których pozyskał netto 8,8 mln zł. Pozyskane środki mają posłużyć na lepsze zatowarowanie i otwarcia nowych placówek. Do 2016 r. spółka chce otworzyć 42 nowe sklepy.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • observer 2013-11-05 11:00:56
    Prezes Rafał stosuje wszystkie podręcznikowe chwyty wzbogacania się kosztem spółki, ale..dopóki kurs akcji rośnie jest i będzie bohaterem. A potem..mogą Go wyrzucać, swoje 100 baniek już zarobił.
  • canfun 2013-10-31 13:22:29
    No Panie Prezesie Bauer - coco jumbo i do przodu alleluja!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA