PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek dobrze ocenia śmiałe plany ekspansji sieci LPP i CCC

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 cze 2013 09:27

Analitycy Domu Maklerskiego Millennium bardzo pozytywnie oceniają strategię rozwoju sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych, przyjętą przez polskie spółki LPP i CCC. Analizując plany ekspansji w Turcji i Chinach, raport DM Millennium podkreśla, że obie firmy, mają realne szanse na podniesienie wyników, co bezpośrednio wpływa na ich wycenę.

REKLAMA

Obie firmy realizują z sukcesem plany rozwoju zagranicznego i nie zamierzają spocząć na laurach. LPP w bliskiej perspektywie rozważa wejście do krajów Półwyspu Arabskiego, a następnie do Chin. CCC zamierza w tym roku otworzyć po kilka sklepów w: Austrii, Chorwacji i Turcji. 

Na podstawie wyników pierwszych placówek, polskie spółki podejmą decyzję o wyborze państw, gdzie dalej będzie rozwijana sieć.  Decyzje dotyczące dalszych kierunków rozwoju nie zostały jeszcze podjęte - czytamy w raporcie DM Millennium.

Zgodnie z zapowiedziami wiceprezesa LPP Dariusza Pachli, spółka ma w planach w 2014 r. otworzyć pierwsze sklepy franczyzowe na Bliskim Wschodzie - możliwe kraje to Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Kuwejt i Katar. Sieć sklepów na Bliskim Wschodzie może liczyć do kilkudziesięciu lokalizacji, co oznacza, że będą one stanowiły jedynie kilka procent ogółu placówek prowadzonych przez LPP.  Wiceprezes Pachla zaznaczył też, że do końca 2013 r. powinna zostać podjęta decyzja w sprawie rozwoju na rynku chińskim. Gdyby była pozytywna, pierwsze własne sklepy mogłyby ruszyć w 2016 r. Wydatki na rozwój w Chinach według wstępnych szacunków mogą sięgnąć 1 mld PLN w ciągu kilku lat, co oznacza kwotę zbliżoną do nakładów na ekspansję w Rosji.

Zdaniem analityków Chiny mogą być po Rosji kolejnym dużym kierunkiem ekspansji LPP, który pozwoliłby na utrzymanie ponad 20-procentowego tempa wzrostu sieci po 2016 r.

Możliwość wejścia do krajów o tak dużym potencjale wzrostowym, jak Turcja albo Chiny ma pozytywny wpływ na nastawienie inwestorów do obu spółek i w perspektywie przełoży się na ich wyceny - analizuje raport.

Analitycy DM Millennium uważąją, że mimo wyjątkowo niekorzystnej pogody w I kwartale, LPP powinno osiągnąć lepsze wyniki za I półrocze r/r. Nie widzą też zagrożeń dla realizacji tegorocznego planu otwarć, co wpływa na podwyższenie prognoz wyników oraz utrzymanie rekomendacji "akumuluj".

W stosunku do spółki CCC prognozują, pomimo również słabego I kwartału, że dynamiczny rozwój sieci sklepów pozwoli CCC na znaczącą poprawę wyników rocznych - wzrost zysku netto mógłby być wyższy o 35% r/r.  Dlatego analitycy Millennium, podtrzymują rekomendację "akumuluj". 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA