PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek inwestycyjny mocno wyhamował

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sie 2012 14:02

Rynek inwestycyjny mocno wyhamował

Inwestycje w nieruchomości komercyjne w drugim kwartale 2012 roku wyniosły 327 miliony euro, co oznacza spadek o 60 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału. Całkowita wartość inwestycji w pierwszej połowie 2012 roku osiągnęła wartość 1,2 miliarda euro, wyraźnie poniżej średniej wynoszącej 1,4 miliarda euro - wynika z raportu przygotowanego przez DTZ.

REKLAMA

- Po dwóch latach stałego wzrostu, obserwowanego w roku 2010 i 2011, w pierwszej połowie 2012 wielkość inwestycji w regione Europy Środkowo-Wschodniej spadła o 47 proc. Zaobserwowano jednakże pewne rozbieżności pomiędzy poszczególnymi rynkami. Czechy, po dość niskim poziomie obserwowanym w pierwszym kwartale na poziomie 20 milionów euro, zanotowały znaczny wzrost wartości inwestycji w drugim kwartale - 159 milionów euro. Dla porównania, Polska, która zazwyczaj była liderem w aktywności na rynku, odczuła wyraźny spadek wielkości inwestycji - z 717 milionów euro w pierwszym kwartale do zaledwie 122 milionów euro w drugim kwartale 2012 - komentuje Magali Marton, dyrektor DTZ Research odpowiedzialna za rynki Europy Kontynentalnej, Środkowego Wschodu i Afryki. Oba te kraje stanowią 90 proc. udziałów w rynku w pierwszej połowie 2012 roku.

W drugim kwartale 2012 roku krajowi inwestorzy zakupili nieruchomości na terenie Polski i Czech o łącznej wartości 100 milionów euro. Inwestorzy działający na wielu narodowych rynkach w drugim kwartale 2012 byli mniej aktywni - ilość zainwestowanych przez nich środków spadła z 587 milionów euro do zaledwie 156 milionów euro.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

  • ubek 2012-08-23 12:17:54
    Tego hamowania po Polsce nie widać. Ja raczej widzę, że przeciwnie - biznes coraz bardziej się rozpędza, ale to dobrze, bo tak powinno być. Najlepsze agencje typu Jartom zawierają masę transakcji. Jak tak dalej pójdzie to Polska faktycznie będzie liderem rynkowym. Widzieliście dotychczasowe okazje Jartomu?

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA