PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek nieruchomości komercyjnych w Krakowie - raport

  • Autor: UM Kraków/ Colliers
  • 11 kwi 2012 13:17

Rynek nieruchomości komercyjnych w Krakowie - raport

Urząd Miasta Krakowa wydał we współpracy z agencją Colliers raport dotyczący rynku nieruchomości komercyjnych w stolicy Małopolski „Kraków Real Estate Market 2011". Autorzy opracowania podkreślają znaczący wzrost inwestycji zwłaszcza w segmencie rynku biurowego, na co ogromny wpływ miała aktywność firm z sektora BPO/SSC.

REKLAMA

Urząd Miasta Krakowa, Wydział Strategii i Rozwoju Miasta wydał raport dotyczący krakowskiego rynku nieruchomości komercyjnych „Krakow Real Estate Market 2011". Publikacja powstała we współpracy z wiodącą firmą doradczą Colliers International Poland i jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie inwestorów krakowskim rynkiem.

Równie szybko rozwija się rynek hotelowy. Wzrost liczby turystów odwiedzających miasto, systematycznie przekłada się na większą liczbę inwestycji w tym segmencie. Kraków posiada najwięcej skategoryzowanych hoteli w Polsce.

Rynek powierzchni magazynowych w Krakowie, choć jest jednym z najmłodszych w kraju, odnotował w zeszłym roku rekordowe wyniki. Atrakcyjne ulokowanie miasta, bliskość dróg szybkiego ruchu oraz specjalne strefy ekonomiczne utworzone w regionie czynią Kraków niezwykle interesującym rynkiem dla inwestorów, deweloperów i najemców.

Rynek powierzchni handlowych rozwija się w Krakowie od połowy lat 90-tych, kiedy pojawiły się pierwsze hipermarkety. Dziś miasto szczyci się kilkoma dużymi centrami handlowymi, w tym jednym z największych w Europie Bonarka City Centre. Bardzo silnie rozwijają się także ulice handlowe w Krakowie, głównie te zlokalizowane w pobliżu rynku Starego Miasta, które cieszą się dużą popularnością wśród międzynarodowych marek.

Zobacz cały raport "Kraków Real Estate Market 2011"

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • apollo 2012-10-08 11:41:30
    Kraków ma się całkiem nieźle, ale to w okolicach Warszawy można teraz dokonać najlepszych transakcji nieruchomości. Zobaczcie na jakim poziomie Jartom wycenia swoje hale, w okolicach stolicy. Takich stawek nie było od dawna i nie sądzę, aby wkrótce można było liczyć, na podobne wyceny.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA