PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek nieruchomości komercyjnych w Krakowie - raport

  • Autor: UM Kraków/ Colliers
  • 11 kwi 2012 13:17

Rynek nieruchomości komercyjnych w Krakowie - raport

Urząd Miasta Krakowa wydał we współpracy z agencją Colliers raport dotyczący rynku nieruchomości komercyjnych w stolicy Małopolski „Kraków Real Estate Market 2011". Autorzy opracowania podkreślają znaczący wzrost inwestycji zwłaszcza w segmencie rynku biurowego, na co ogromny wpływ miała aktywność firm z sektora BPO/SSC.

REKLAMA

Urząd Miasta Krakowa, Wydział Strategii i Rozwoju Miasta wydał raport dotyczący krakowskiego rynku nieruchomości komercyjnych „Krakow Real Estate Market 2011". Publikacja powstała we współpracy z wiodącą firmą doradczą Colliers International Poland i jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie inwestorów krakowskim rynkiem.

Równie szybko rozwija się rynek hotelowy. Wzrost liczby turystów odwiedzających miasto, systematycznie przekłada się na większą liczbę inwestycji w tym segmencie. Kraków posiada najwięcej skategoryzowanych hoteli w Polsce.

Rynek powierzchni magazynowych w Krakowie, choć jest jednym z najmłodszych w kraju, odnotował w zeszłym roku rekordowe wyniki. Atrakcyjne ulokowanie miasta, bliskość dróg szybkiego ruchu oraz specjalne strefy ekonomiczne utworzone w regionie czynią Kraków niezwykle interesującym rynkiem dla inwestorów, deweloperów i najemców.

Rynek powierzchni handlowych rozwija się w Krakowie od połowy lat 90-tych, kiedy pojawiły się pierwsze hipermarkety. Dziś miasto szczyci się kilkoma dużymi centrami handlowymi, w tym jednym z największych w Europie Bonarka City Centre. Bardzo silnie rozwijają się także ulice handlowe w Krakowie, głównie te zlokalizowane w pobliżu rynku Starego Miasta, które cieszą się dużą popularnością wśród międzynarodowych marek.

Zobacz cały raport "Kraków Real Estate Market 2011"

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • apollo 2012-10-08 11:41:30
    Kraków ma się całkiem nieźle, ale to w okolicach Warszawy można teraz dokonać najlepszych transakcji nieruchomości. Zobaczcie na jakim poziomie Jartom wycenia swoje hale, w okolicach stolicy. Takich stawek nie było od dawna i nie sądzę, aby wkrótce można było liczyć, na podobne wyceny.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA