PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Teleperformance Germany zatrudnia w Katowicach

  • Autor: PAP
  • 13 sty 2015 15:34

25 osób znalazło pracę w oddziale niemieckiej firmy outsourcingowej Teleperformance Germany (TPG) w Katowicach. Docelowo inwestor chce dziesięciokrotnie zwiększyć zatrudnienie, do ok. 250 osób. TPG to kolejna firma z sektora usług outsourcingowych, która zainwestowała w Katowicach.

REKLAMA

- Myślę, że jesteśmy przodującym miastem w Polsce, które pozyskuje tego typu inwestorów - ocenił podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Katowic Marcin Krupa.

Dodał, że firmy outsourcingowe pomagają w tworzeniu nowych miejsc pracy w różnych branżach, ponieważ działają na rzecz inwestorów z wielu sektorów gospodarki; dzięki współpracy z firmą zlokalizowaną w Katowicach poznają oni miasto i jego zalety biznesowe, co może przekładać się na kolejne inwestycje.

TPG działa na rynku usług outsourcingowych, prowadząc m.in. centra obsługi klienta oraz zarządzając relacjami z klientami. Oddział w Katowicach będzie obsługiwać rynek niemiecki, w tym klientów sklepu internetowego międzynarodowej marki sportowej. Dlatego w TPG znajdą pracę głównie osoby biegle posługujące się językiem niemieckim.

Przedstawiciele inwestora wskazują, że lokalizacja nowego oddziału w stolicy Górnego Śląska nie była przypadkowa. "Katowice w porównaniu z innymi miastami, które braliśmy pod uwagę, były najlepsze w zakresie promocji i przygotowania do tej inwestycji" - powiedział szef TPG Thomas Guether. Potencjał śląskich pracowników ocenił jako "świetny".

Guether zapewnił, że firma chce rozwijać katowicki oddział; nie planuje na razie dalszych inwestycji w innych polskich miastach. Katowicki oddział TPG mieści się w energooszczędnym biurowcu w Górnośląskim Parku Przemysłowym.

Z przedstawionego pod koniec zeszłego roku wynika raportu "Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Aglomeracji Katowickiej" wynika, że Katowice i otaczająca je aglomeracja znajdują się w szóstce liderów usług dla biznesu w Polsce. Chodzi m.in. o centra informatyczne, finansowo-księgowe, badawczo-rozwojowe, centra usług wspólnych czy telefoniczne biura obsługi klienta. Łącznie w aglomeracji działa już 64 centrów usług należących do 57 inwestorów z 10 państw.

Według raportu w Katowicach w sektorze usług dla biznesu zatrudnionych jest 15 tys. osób, a na koniec 2015 r. liczba ta ma wzrosnąć do 17,5 tys. osób. Do wzrostu przyczynia się również inwestycja TPG.

Spółka jest oddziałem Teleperformance Germany z siedzibą w Dortmundzie, należącej do grupy Teleperformance założonej w 1978 roku. Obecnie grupa Teleperformance ma 271 oddziałów w 62 krajach i obsługuje ponad 150 rynków na całym świecie. Zatrudnia ponad 175 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA