PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W dużych miastach poziom pustostanów w centrach handlowych nie przekracza 3,5 proc.

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 mar 2012 12:12

Popyt na nowoczesne powierzchnie handlowe pozostaje stabilny, a największym zainteresowaniem cieszą się najlepsze centra handlowe w największych miastach, gdzie poziom pustostanów nie przekracza 3,5 proc. - wskazuje najnowszy raport Polish Properties „Factsheet Property Market. Poland Spring 2012".

REKLAMA

Czynsze w centrach handlowych pozostają bez zmian i sięgają 80 euro / mkw. miesięcznie za lokale średniej wielkości.

W roku 2011 wynajęto rekordową ilość powierzchni magazynowej (1,7 mln mkw.), co doprowadziło do spadku poziomu pustostanów oraz stabilizacji stawek czynszowych.

Na rynku biurowym na skutek rosnącego popytu i ograniczonej nowej podaży odnotowano znaczny spadek pustostanów we wszystkich miastach w Polsce w porównaniu do roku poprzedniego. W Warszawie poziom pustostanów wyniósł 6,7 proc., a w miastach regionalnych - 9 proc.

Stopy kapitalizacji spadły w porównaniu z rokiem 2010 do poziomu 6,5 proc. w przypadku biur i handlu oraz do 8,25 proc. w przypadku nieruchomości magazynowych.

Więcej informacji na temat rynku nieruchomości komercyjnych znajduje się w raporcie Polish Properties „Factsheet Property Market. Poland Spring 2012".

Polish Properties jest polską firmą zajmującą się wycenami, doradztwem inwestycyjnym oraz pośrednictwem na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma powstała w roku 2004, a od tego czasu rozszerzyła swoje usługi do doradztwa inwestycyjnego oraz wynajmu powierzchni biurowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA