PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W dużych miastach poziom pustostanów w centrach handlowych nie przekracza 3,5 proc.

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 mar 2012 12:12

Popyt na nowoczesne powierzchnie handlowe pozostaje stabilny, a największym zainteresowaniem cieszą się najlepsze centra handlowe w największych miastach, gdzie poziom pustostanów nie przekracza 3,5 proc. - wskazuje najnowszy raport Polish Properties „Factsheet Property Market. Poland Spring 2012".

REKLAMA

Czynsze w centrach handlowych pozostają bez zmian i sięgają 80 euro / mkw. miesięcznie za lokale średniej wielkości.

W roku 2011 wynajęto rekordową ilość powierzchni magazynowej (1,7 mln mkw.), co doprowadziło do spadku poziomu pustostanów oraz stabilizacji stawek czynszowych.

Na rynku biurowym na skutek rosnącego popytu i ograniczonej nowej podaży odnotowano znaczny spadek pustostanów we wszystkich miastach w Polsce w porównaniu do roku poprzedniego. W Warszawie poziom pustostanów wyniósł 6,7 proc., a w miastach regionalnych - 9 proc.

Stopy kapitalizacji spadły w porównaniu z rokiem 2010 do poziomu 6,5 proc. w przypadku biur i handlu oraz do 8,25 proc. w przypadku nieruchomości magazynowych.

Więcej informacji na temat rynku nieruchomości komercyjnych znajduje się w raporcie Polish Properties „Factsheet Property Market. Poland Spring 2012".

Polish Properties jest polską firmą zajmującą się wycenami, doradztwem inwestycyjnym oraz pośrednictwem na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma powstała w roku 2004, a od tego czasu rozszerzyła swoje usługi do doradztwa inwestycyjnego oraz wynajmu powierzchni biurowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA