PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wartość europejskiego rynku hotelowego wzrosła w tym roku do 8 mld euro - raport

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 lis 2013 09:54

Wartość europejskiego rynku hotelowego wzrosła w tym roku do 8 mld euro - raport

Wartość rynku nieruchomości hotelowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce wzrosła do 8,3 mld euro. Oznacza to, iż w okresie trzech pierwszych kwartałów 2013 roku przekroczony został poziom transakcji z całego 2012 roku - wynika z najnowszego raportu Colliers International. Polska uznana została, za jeden z najbardziej obiecujących krajów Europy Wschodniej.

REKLAMA

Analitycy przewidują, że jeszcze przed końcem 2013 roku, łączna wielkość inwestycji hotelowych w EMEA powinna przekroczyć 8,3 mld euro. Najbardziej płynnym rynkiem, z kwotą 2,1 mld euro za transakcje hotelowe pozostaje Wielka Brytania. Za nią plasuje się Francja z 1,6 mld euro, Niemcy z 773 mln euro oraz Qatar Holdings, z inwestycjami zakupu Park Land Hotel za 356 mln euro i Concorde Lafayette Hotel w Paryżu za 466 mln euro.

Zdecydowaną większość nabywców nieruchomości hotelowych stanowili inwestorzy instytucjonalni, którzy zwiększyli swój udział w rynku średnio z 39 proc. w ostatnich 5. latach. do 50 proc. w 2013 roku.

Dużą aktywność inwestorzy przejawiali w Amsterdamie, Monachium, Frankfurcie i w Wiedniu, inwestując do tej pory 744 mln euro w hotele niemieckie.

- Inwestorzy przede wszystkim koncentrowali się na aktywach rynków corowych, zlokalizowanych na względnie stabilnym ekonomicznie obszarze Europy Zachodniej - komentuje Dirk Bakker, szef Colliers International's w Holandii. Obok Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, popularność zyskuje także Amsterdam, szczególnie w porównaniu do przesyconych rynków Paryża i Londynu.

W odróżnieniu od pozostałej części Europy Wschodniej, Polska uznana została, za jeden z najbardziej obiecujących krajów dla inwestorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA