PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wartość inwestycji na rynku nieruchomości przekroczyła 1,1 mld euro

  • Autor: Jones Lang LaSalle
  • 03 sie 2011 09:11

Wartość inwestycji na rynku nieruchomości przekroczyła 1,1 mld euro

Wartość transakcji, których przedmiotem były nieruchomości komercyjne w Polsce wyniosła w br. 1,112 mld euro. Najwięcej inwestorzy wydali na centra handlowe - 611 mln euro, na biura przeznaczyli 501 mln euro i 79 mln euro na zakup powierzchni magazynowych - wynika z danych Jones Lang LaSalle. Poprawa na rynku inwestycyjnym przekłada się na ceny nieruchomości.

REKLAMA

Zarówno w sektorze biurowym jak i handlowym wciąż wiele dużych i średniej wielkości transakcji jest aktualnie na etapie negocjacji i powinny zostać sfinalizowane w nadchodzących miesiącach.

- Poprawa na rynku inwestycyjnym w Polsce przekłada się na ceny nieruchomości. Najlepsze budynku biurowe osiągają obecnie stopy kapitalizacji na poziomie 6,25 proc., centra handlowe - 6 proc. a nowoczesne magazyny - około 8 proc. Stopy te powinny podlegać presjom zniżkowym również w II połowie roku, przy czym spodziewamy się, iż obecna różnica w stopach kapitalizacji pomiędzy najlepszymi nieruchomościami a tymi nieco gorszymi (100-200 punktów procentowych) utrzyma się w III i IV kwartale b.r. Przyczyną tej różnicy jest wciąż znacznie niższy popyt inwestycyjny na nieruchomości nie będące najlepszymi w swoich kategoriach - komentuje Tomasz Trzósło, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Jones Lang LaSalle w Polsce i Regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA