PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wartość transakcji inwestycyjnych w obszarze CEE sięgnęła prawie 1,44 mld euro

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 kwi 2015 17:52

Wartość transakcji inwestycyjnych w obszarze CEE sięgnęła prawie 1,44 mld euro Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce

Wartość transakcji inwestycyjnych zrealizowanych na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo – Wschodniej w I kw. 2015 r. sięgnęła prawie 1,44 mld euro. Jak wynika z najnowszego raportu JLL, Czechy wyprzedzają Polskę pod względem wolumenu sfinalizowanych transakcji.

REKLAMA

Według wstępnych szacunków  JLL, najwięcej transakcji inwestycyjnych – 731 mln euro przypadło na Czechy, 458 mln euro - na Polskę i ok. 140 mln euro  na Rumunię.

- Zapowiada się kolejny bardzo dobry rok dla rynku inwestycyjnego w segmencie nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo - Wschodniej. Z naszych wstępnych szacunków wynika, że na koniec I kw. wartość zrealizowanych transakcji w regionie sięgnęła prawie 1,44 mld euro. Co ciekawe, po I kw. to Czechy są wiodącym rynkiem inwestycyjnym w Europie Środkowo – Wschodniej, wyprzedzając Polskę. Nasze ostrożne prognozy na cały rok wskazują, że łączna wartość umów kupna/sprzedaży będzie porównywalna lub nawet wyższa niż w mocnym roku 2014 - komentuje Troy Javaher, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL.

Dobra kondycja rynku i utrzymujące się zainteresowanie inwestorów nieruchomościami w regionie znajduje odzwierciedlenie w toczących się rozmowach. JLL  jest obecnie zaangażowany w transakcje o łącznej wartości ok. 5,4 mld euro, na różnym etapie zaawansowania i z różnym spodziewanym terminem finalizacji. Transakcje o największej wartości JLL realizuje obecnie na rynku inwestycyjnym w Czechach (2,2 mld euro) i Polsce (2 mld euro).

- Zapowiada się kolejny intensywny rok dla zespołu rynków kapitałowych JLL w Polsce. Obecnie pracujemy nad transakcjami, których przedmiotem są nieruchomości komercyjne o wartości ok. 2 mld euro. Potwierdza to fakt, że Polska pozostaje bardzo atrakcyjną lokalizacją dla kapitału zagranicznego ze względu na kombinację takich czynników jak skala, transparentność, dojrzałość rynku nieruchomości, stabilna sytuacja gospodarcza i polityczna, czy pozytywny wizerunek na arenie międzynarodowej jako przewidywalnego partnera biznesowego - mówi Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce.

 

 

     
     
     
     
     
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA