PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wartość transakcji inwestycyjnych w obszarze CEE sięgnęła prawie 1,44 mld euro

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 kwi 2015 17:52

Wartość transakcji inwestycyjnych w obszarze CEE sięgnęła prawie 1,44 mld euro Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce

Wartość transakcji inwestycyjnych zrealizowanych na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo – Wschodniej w I kw. 2015 r. sięgnęła prawie 1,44 mld euro. Jak wynika z najnowszego raportu JLL, Czechy wyprzedzają Polskę pod względem wolumenu sfinalizowanych transakcji.

REKLAMA

Według wstępnych szacunków  JLL, najwięcej transakcji inwestycyjnych – 731 mln euro przypadło na Czechy, 458 mln euro - na Polskę i ok. 140 mln euro  na Rumunię.

- Zapowiada się kolejny bardzo dobry rok dla rynku inwestycyjnego w segmencie nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo - Wschodniej. Z naszych wstępnych szacunków wynika, że na koniec I kw. wartość zrealizowanych transakcji w regionie sięgnęła prawie 1,44 mld euro. Co ciekawe, po I kw. to Czechy są wiodącym rynkiem inwestycyjnym w Europie Środkowo – Wschodniej, wyprzedzając Polskę. Nasze ostrożne prognozy na cały rok wskazują, że łączna wartość umów kupna/sprzedaży będzie porównywalna lub nawet wyższa niż w mocnym roku 2014 - komentuje Troy Javaher, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL.

Dobra kondycja rynku i utrzymujące się zainteresowanie inwestorów nieruchomościami w regionie znajduje odzwierciedlenie w toczących się rozmowach. JLL  jest obecnie zaangażowany w transakcje o łącznej wartości ok. 5,4 mld euro, na różnym etapie zaawansowania i z różnym spodziewanym terminem finalizacji. Transakcje o największej wartości JLL realizuje obecnie na rynku inwestycyjnym w Czechach (2,2 mld euro) i Polsce (2 mld euro).

- Zapowiada się kolejny intensywny rok dla zespołu rynków kapitałowych JLL w Polsce. Obecnie pracujemy nad transakcjami, których przedmiotem są nieruchomości komercyjne o wartości ok. 2 mld euro. Potwierdza to fakt, że Polska pozostaje bardzo atrakcyjną lokalizacją dla kapitału zagranicznego ze względu na kombinację takich czynników jak skala, transparentność, dojrzałość rynku nieruchomości, stabilna sytuacja gospodarcza i polityczna, czy pozytywny wizerunek na arenie międzynarodowej jako przewidywalnego partnera biznesowego - mówi Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce.

 

 

     
     
     
     
     
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA