PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wpływy z turystyki zagranicznej wzrosły o 2,2 proc. rdr

  • Autor: PAP
  • 27 sty 2014 14:09

Wpływy ogółem z przyjazdów zagranicznych w IV kwartale 2013 r. wzrosły o 2,2 proc. rdr, po wzroście o 2,5 proc. rdr kwartał wcześniej - wynika z raportu Indeks Koniunktury Turystycznej przygotowanego przez Instytut Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

REKLAMA

Z raportu wynika, że w IV kwartale 2012 roku dynamika wyniosła 2,3 proc., a rok wcześniej 2,6 proc. - Uzyskane wyniki wskazują, że szczególnie dobra koniunktura panowała w II i III kwartale 2012 r., (...). Naturalną konsekwencją musiało być załamanie tej dynamiki w 2013 r. na skutek dużych wartości w punktach odniesienia w 2012 r. Dodać trzeba, że ujemna dynamika wzrostu jest już nieznaczna dla III i IV kwartału 2013 (wobec 2012) - napisano w raporcie.

- W ocenie IT na uzyskanych wynikach w II kwartale (skali wzrostu w 2012 r. i spadku w 2013 r.) w pewnym stopniu zaważyło też Euro 2012. Wskazuje to, że o ile dla globalnych ocen całorocznych impreza taka jak Euro 2012 ma wpływ widoczny, ale nie decydujący, to w krótkim, kwartalnym okresie oddziaływanie to widać znacznie bardziej wyraziście. Na wyniki uzyskane w 2013 r. pewien wpływ miała także mniejsza aktywność (niekiedy względna, kiedy indziej bezwzględna) na polskim rynku turystów z szeregu krajów Europy Zachodniej - dodano w komunikacie Instytutu Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z raportu wynika, że suma wartości standaryzowanych (opierający się na 4 wskaźnikach cząstkowych: liczbie cudzoziemców korzystających z hoteli, liczbie przyjazdów turystów zagranicznych, wpływach ogółem z przyjazdów zagranicznych oraz wydatkach przypadających na 1 turystę zagranicznego) w całym 2013 obniżyła się o 2,3 proc., po wzroście o 6,7 proc. w 2012 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA