PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wpływy z turystyki zagranicznej wzrosły o 2,2 proc. rdr

  • Autor: PAP
  • 27 sty 2014 14:09

Wpływy ogółem z przyjazdów zagranicznych w IV kwartale 2013 r. wzrosły o 2,2 proc. rdr, po wzroście o 2,5 proc. rdr kwartał wcześniej - wynika z raportu Indeks Koniunktury Turystycznej przygotowanego przez Instytut Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

REKLAMA

Z raportu wynika, że w IV kwartale 2012 roku dynamika wyniosła 2,3 proc., a rok wcześniej 2,6 proc. - Uzyskane wyniki wskazują, że szczególnie dobra koniunktura panowała w II i III kwartale 2012 r., (...). Naturalną konsekwencją musiało być załamanie tej dynamiki w 2013 r. na skutek dużych wartości w punktach odniesienia w 2012 r. Dodać trzeba, że ujemna dynamika wzrostu jest już nieznaczna dla III i IV kwartału 2013 (wobec 2012) - napisano w raporcie.

- W ocenie IT na uzyskanych wynikach w II kwartale (skali wzrostu w 2012 r. i spadku w 2013 r.) w pewnym stopniu zaważyło też Euro 2012. Wskazuje to, że o ile dla globalnych ocen całorocznych impreza taka jak Euro 2012 ma wpływ widoczny, ale nie decydujący, to w krótkim, kwartalnym okresie oddziaływanie to widać znacznie bardziej wyraziście. Na wyniki uzyskane w 2013 r. pewien wpływ miała także mniejsza aktywność (niekiedy względna, kiedy indziej bezwzględna) na polskim rynku turystów z szeregu krajów Europy Zachodniej - dodano w komunikacie Instytutu Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z raportu wynika, że suma wartości standaryzowanych (opierający się na 4 wskaźnikach cząstkowych: liczbie cudzoziemców korzystających z hoteli, liczbie przyjazdów turystów zagranicznych, wpływach ogółem z przyjazdów zagranicznych oraz wydatkach przypadających na 1 turystę zagranicznego) w całym 2013 obniżyła się o 2,3 proc., po wzroście o 6,7 proc. w 2012 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA