PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Awanse w HB Reavis

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 mar 2017 13:38

Awanse w HB Reavis Marcel Sedlák, prezes nowo powstałego oddziału firmy HBReavis w Niemczech

Dwaj długoletni menadżerowie europejskiej grupy deweloperskiej HB Reavis objęli nowe stanowiska w jej strukturach zarządczych. Marcel Sedlák został mianowany prezesem nowo powstałego oddziału firmy w Niemczech, a René Popík dołączył do rady dyrektorów nadzorującej działalność całej grupy.

REKLAMA

– Marcel i René są prawdziwymi filarami HB Reavis. Pierwszy z nich, w latach 2006-2010 kierował zespołem odpowiedzialnym za zakup gruntów inwestycyjnych. Teraz wykorzysta swoją wiedzę na nowym rynku, odgrywając tym samym kluczową rolę z punktu widzenia naszej strategii rozwoju. Z kolei René przyczynił się do skutecznej realizacji naszych projektów w Polsce – w ciągu zaledwie 6 lat HB Reavis stało się jednym z największych deweloperów w Warszawie. Obie zmiany mają ogromne znaczenie dla jakości przywództwa w naszej firmie. Jestem pewien, że przyczynią do jej dalszego rozwoju, jak również do osobistego rozwoju naszych menadżerów – mówi Pavel Trenka, prezes zarządu grupy HB Reavis.

Marcel Sedlák będzie odpowiedzialny za poszukiwanie możliwości rozwoju HB Reavis w Niemczech. Celem firmy jest osiągnięcie pozycji lidera rynku biurowego w tym kraju. Tym samym Sedlák opuszcza radę dyrektorów grupy, pozostając jednak odpowiedzialnym za kierowanie działalnością HB Reavis w Turcji.

Marcel rozpoczął pracę w HB Reavis w 2001 roku jako specjalista ds. prawnych. W 2006 objął stanowisko Chief Investment Officer, kierując rozwojem firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i Wielkiej Brytanii. W 2010 roku został powołany do rady dyrektorów, obejmując nadzór nad działaniami firmy w Polsce, Turcji, na Słowacji i nowych rynkach. Przedtem pracował w czołowej kancelarii prawnej na Słowacji G. Lehnert & Co., a także w słowackiej spółce private equity AZC. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie oraz program Executive MBA Uniwersytetu Wiedeńskiego / Carlson School of Management / University of Minnesota.

René Popík będzie nadzorował z poziomu zarządu grupy realizację projektów HB Reavis w Polsce. Będzie też sprawował pieczę nad działem Development w innych krajach, w tym za planowanie celów strategicznych oraz zarządzanie wiedzą.

René dołączył do zespołu HB Reavis w 2007 roku, a pięć lat później roku objął stanowisko Head of Development w polskim oddziale grupy, po czym został powołany do zarządu HB Reavis Poland, znacząco przyczyniając się do sukcesu firmy w Polsce. HB Reavis obecnie należy do największych deweloperów powierzchni biurowych w Warszawie, a Polska jest drugim najważniejszym rynkiem, na którym działa grupa. Przedtem Popík pracował w firmie deweloperskiej Saller Group oraz pełnił funkcję Property Managera w centrum handlowym Galeria w Koszycach na Słowacji. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii budownictwa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Bratysławie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA