PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Awanse w HB Reavis

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 mar 2017 13:38

Awanse w HB Reavis Marcel Sedlák, prezes nowo powstałego oddziału firmy HBReavis w Niemczech

Dwaj długoletni menadżerowie europejskiej grupy deweloperskiej HB Reavis objęli nowe stanowiska w jej strukturach zarządczych. Marcel Sedlák został mianowany prezesem nowo powstałego oddziału firmy w Niemczech, a René Popík dołączył do rady dyrektorów nadzorującej działalność całej grupy.

REKLAMA

– Marcel i René są prawdziwymi filarami HB Reavis. Pierwszy z nich, w latach 2006-2010 kierował zespołem odpowiedzialnym za zakup gruntów inwestycyjnych. Teraz wykorzysta swoją wiedzę na nowym rynku, odgrywając tym samym kluczową rolę z punktu widzenia naszej strategii rozwoju. Z kolei René przyczynił się do skutecznej realizacji naszych projektów w Polsce – w ciągu zaledwie 6 lat HB Reavis stało się jednym z największych deweloperów w Warszawie. Obie zmiany mają ogromne znaczenie dla jakości przywództwa w naszej firmie. Jestem pewien, że przyczynią do jej dalszego rozwoju, jak również do osobistego rozwoju naszych menadżerów – mówi Pavel Trenka, prezes zarządu grupy HB Reavis.

Marcel Sedlák będzie odpowiedzialny za poszukiwanie możliwości rozwoju HB Reavis w Niemczech. Celem firmy jest osiągnięcie pozycji lidera rynku biurowego w tym kraju. Tym samym Sedlák opuszcza radę dyrektorów grupy, pozostając jednak odpowiedzialnym za kierowanie działalnością HB Reavis w Turcji.

Marcel rozpoczął pracę w HB Reavis w 2001 roku jako specjalista ds. prawnych. W 2006 objął stanowisko Chief Investment Officer, kierując rozwojem firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i Wielkiej Brytanii. W 2010 roku został powołany do rady dyrektorów, obejmując nadzór nad działaniami firmy w Polsce, Turcji, na Słowacji i nowych rynkach. Przedtem pracował w czołowej kancelarii prawnej na Słowacji G. Lehnert & Co., a także w słowackiej spółce private equity AZC. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie oraz program Executive MBA Uniwersytetu Wiedeńskiego / Carlson School of Management / University of Minnesota.

René Popík będzie nadzorował z poziomu zarządu grupy realizację projektów HB Reavis w Polsce. Będzie też sprawował pieczę nad działem Development w innych krajach, w tym za planowanie celów strategicznych oraz zarządzanie wiedzą.

René dołączył do zespołu HB Reavis w 2007 roku, a pięć lat później roku objął stanowisko Head of Development w polskim oddziale grupy, po czym został powołany do zarządu HB Reavis Poland, znacząco przyczyniając się do sukcesu firmy w Polsce. HB Reavis obecnie należy do największych deweloperów powierzchni biurowych w Warszawie, a Polska jest drugim najważniejszym rynkiem, na którym działa grupa. Przedtem Popík pracował w firmie deweloperskiej Saller Group oraz pełnił funkcję Property Managera w centrum handlowym Galeria w Koszycach na Słowacji. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii budownictwa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Bratysławie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA