PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Były dyrektor Inditeksu w nadzorze Próchnika

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 wrz 2015 08:10

Były dyrektor Inditeksu w nadzorze Próchnika Rage Age by Czapul: polska marka modowa wchodzącą w skład grupy Próchnik S.A.

Artur Olszewski odszedł z rady nadzorczej spółki Próchnik. Jego miejsce zajął Marcin Pałażej.

REKLAMA

- Zmiany w składzie Rady Nadzorczej została dokonane na mocy oświadczenia akcjonariusza Listella S.A. Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, w wykonaniu przewidzianego Statutem Spółki uprawnienia osobistego tego akcjonariusza - podano w komunikacie. 

Marcin Pałażej posiada ponad 12-letnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem w branży odzieżowej o zasięgu międzynarodowym. Zajmował się m.in. planowaniem strategicznym, rozwojem i reorganizacją sieci sprzedaży oraz zarządzaniem procesami redukcji kosztów i zwiększania efektywności w organizacjach handlu detalicznego.

W latach 2011 do 2015 Marcin Pałażej zajmował stanowisko dyrektora międzynarodowego w Inditex Hiszpania, gdzie był odpowiedzialny za marki Inditex w sześciu krajach (Rosja, Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria i Kazachstan. Inditex jest jedną z największych globalnych grup odzieżowych, pochodzącą z Hiszpanii. Posiada ponad 6.700 sklepów w 88 krajach. Flagową marką Inditexu jest Zara, której pierwszy sklep powstał w 1975 roku. Pozostałe marki to Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Massimo Dutti, Uterqüe.

 W latach 2005 do 2011 zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Inditex Polska, gdzie był odpowiedzialny za 7 marek Inditex. 

Marcin Pałażej zasiada w radzie nadzorczej spółki KAN spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi właściciela firmy Tatuum. Jest także komandytariuszem w spółce inwestycyjnej pod firmą PAAN CAPITAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością KAN spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, która to spółka jest wspólnikiem KAN spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA