PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers - zmiany na górze

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 cze 2015 13:41

Colliers - zmiany na górze Jay S. Hennick, przewodniczacy i dyr. generalny Colliers International Group Inc.

Stanowisko przewodniczącego i dyrektora generalnego firmy objął Jay S. Hennick. Z kolei Dylan Taylor został prezesem i dyrektorem operacyjnym, poinformowała firma Colliers International Group Inc. Nominacje zostały ogłoszone po rezygnacji obecnego dyrektora generalnego – Douglasa Frye.

REKLAMA

Jay S. Hennick w 1989 roku założył FirstService Corporation – dawną spółkę macierzystą Colliers International. Był jej dyrektorem generalnym do czerwca 2015 roku. Pod jego kierownictwem przeprowadzono podział FirstService na dwie spółki giełdowe. Jay S. Hennick ma zapewnić ciągłość działania Colliers International, sprawując funkcję dyrektora generalnego. Pod jego kierownictwem, przez ponad 20 lat, firma FirstService dynamicznie się rozwijała, a wartość jej akcji rosła średnio o ponad 20 proc. rocznie. Bieżącą działalnością spółki nadal kierować będzie jej obecny globalny dyrektor operacyjny Dylan Taylor, który obejmie także stanowisko prezesa.

Po przejęciu Colliers International przez FirstService w 2004 roku, spółka ta stała się jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w branży nieruchomości komercyjnych na świecie. Zwiększała swoje zasoby, skalę działalności i znaczenie poprzez rozwój organiczny i przejęcie ponad 40 innych podmiotów. Łączne obroty firmy Colliers (z uwzględnieniem spółek zależnych) wyniosły w 2014 roku ponad 2,3 mld USD, a w prowadzonym przez International Association of Outsourcing Professionals rankingu 100 największych firm outsourcingowych Colliers od 10 lat zajmuje 5. miejsce, zdobywając najwyższe oceny za jakość usług.

– Niedawny debiut giełdowy Colliers International rozpoczął nowy, przełomowy okres w historii firmy. Dziś w stopniu większym niż dotąd możemy przyczynić się do sukcesów naszych klientów i pracowników – powiedział Jay S. Hennick. – Nasza strategia rozwoju nie zmieni się. Jej celem pozostanie stałe doskonalenie naszej globalnej platformy na kluczowych rynkach całego świata poprzez dynamiczny rozwój organiczny uzupełniany przez strategiczne przejęcia. Patrząc z optymizmem w przyszłość, chciałbym podziękować Douglasowi za wiele lat pracy w naszej firmie – dodaje Jay S. Hennick.

Dylan Taylor, objął stanowisko prezesa i dyrektora operacyjnego. Dotychczas był dyrektorem operacyjnym, odpowiedzialnym za sprawowanie globalnego nadzoru nad działalnością Colliers i pracą ponad 16300 pracowników w 502 biurach w 67 krajach. Zdobył rozległe międzynarodowe doświadczenie jako dyrektor operacyjny w Stanach Zjednoczonych, Europie, Chinach, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej. Przed objęciem stanowiska dyrektora operacyjnego Dylan Taylor był dyrektorem generalnym w Ameryce Północnej i Południowej, gdzie pod jego kierownictwem znacząco wzrosły obroty i zyski firmy w tym regionie.

 Na początku bieżącego miesiąca Colliers International Group Inc. i FirstService Corporation poinformowały o zakończeniu procesu podziału organizacji na dwie niezależne spółki giełdowe: Colliers International Group Inc. i nowo powstałą FirstService Corporation. W wyniku tej transakcji firma Colliers stała się jedną z największych globalnych spółek giełdowych w branży nieruchomości komercyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA