PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cushman & Wakefield z nowym prezesem i dyrektorem generalnym

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 gru 2013 10:48

Cushman & Wakefield z nowym prezesem i dyrektorem generalnym

Edward C. Forst został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym firmy Cushman & Wakefield. Funkcje tę będzie pełnić od 6. stycznia 2014 r. Wcześniej był dyrektorem firmy inwestycyjnej Goldman Sachs i Uniwersytetu Harvarda.

REKLAMA

Zanim dołączył do firmy Cushman & Wakefield, Edward C. Forst (lat 53) był współdyrektorem działu zarządzania inwestycjami na świat oraz członkiem zarządu firmy Goldman, Sachs & Co., a wcześniej pełnił funkcję jej dyrektora administracyjnego. Ostatnio doradzał prywatnej firmie inwestycyjnej Fenway Partners.

Edward C. Forst jest specjalistą w zakresie inwestycji i w dotychczasowej karierze zawodowej pełnił wiele funkcji kierowniczych. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania aktywami na świecie, rynków kapitałowych i zarządzania operacyjnego. Zajmował stanowiska kierownicze w nowojorskim i londyńskim oddziale firmy Goldman Sachs, w której został partnerem w 1998 r. W Goldman Sachs kierował także pracami stowarzyszenia Securities Industry and Financial Markets Association (SIFMA), którego został pierwszym współprzewodniczącym a następnie przewodniczącym w 2007 r.

W czasie kryzysu finansowego w latach 2008-2009 Forst został wybrany na pierwszego wiceprezesa wykonawczego i dyrektora ds. operacyjnych Uniwersytetu Harvarda, gdzie zarządzał sprawami pozaakademickimi. Był również doradcą Sekretarza Skarbu Stanów Zjednoczonych.

- Cushman & Wakefield to bardzo silna i doskonale znana marka. Dzięki wyjątkowym możliwościom oferuje klientom na całym świecie kreatywne oraz innowacyjne usługi i rozwiązania w zakresie nieruchomości. Kierowanie taką firmą to dla mnie zaszczyt. W szczególności cieszę się, że będę mógł współpracować ze światowej klasy specjalistami, aby wykorzystać mocne strony firmy i pojawiające się możliwości - powiedział Edward C. Forst.

Edward C. Forst ukończył Uniwersytet Harvarda oraz studia MBA w Wharton School Uniwersytetu Pensylwanii. Jest dyrektorem finansowym, powiernikiem i członkiem rady dyrektorów Carnegie Hall; członkiem rady dyrektorów kampanii na rzecz finansowania Uniwersytetu Harvarda i członkiem rady doradczej Harvard Stem Cell Science Initiative; jest także członkiem rady doradczej Yale University School of Management oraz powiernikiem Woods Hole Oceanographic Institution.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Jerycho 2013-12-19 12:40:04
    Po doświadczeniach w Goldmann Sachs to na pewno jest bardzo honorowy człowiek... ;-) Trzeba zaczynać współczuć klientom i partnerom firmy Cushmann&Wakefield w Polsce i na świecie

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA