PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cushman & Wakefield z nowym prezesem i dyrektorem generalnym

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 gru 2013 10:48

Cushman & Wakefield z nowym prezesem i dyrektorem generalnym

Edward C. Forst został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym firmy Cushman & Wakefield. Funkcje tę będzie pełnić od 6. stycznia 2014 r. Wcześniej był dyrektorem firmy inwestycyjnej Goldman Sachs i Uniwersytetu Harvarda.

REKLAMA

Zanim dołączył do firmy Cushman & Wakefield, Edward C. Forst (lat 53) był współdyrektorem działu zarządzania inwestycjami na świat oraz członkiem zarządu firmy Goldman, Sachs & Co., a wcześniej pełnił funkcję jej dyrektora administracyjnego. Ostatnio doradzał prywatnej firmie inwestycyjnej Fenway Partners.

Edward C. Forst jest specjalistą w zakresie inwestycji i w dotychczasowej karierze zawodowej pełnił wiele funkcji kierowniczych. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania aktywami na świecie, rynków kapitałowych i zarządzania operacyjnego. Zajmował stanowiska kierownicze w nowojorskim i londyńskim oddziale firmy Goldman Sachs, w której został partnerem w 1998 r. W Goldman Sachs kierował także pracami stowarzyszenia Securities Industry and Financial Markets Association (SIFMA), którego został pierwszym współprzewodniczącym a następnie przewodniczącym w 2007 r.

W czasie kryzysu finansowego w latach 2008-2009 Forst został wybrany na pierwszego wiceprezesa wykonawczego i dyrektora ds. operacyjnych Uniwersytetu Harvarda, gdzie zarządzał sprawami pozaakademickimi. Był również doradcą Sekretarza Skarbu Stanów Zjednoczonych.

- Cushman & Wakefield to bardzo silna i doskonale znana marka. Dzięki wyjątkowym możliwościom oferuje klientom na całym świecie kreatywne oraz innowacyjne usługi i rozwiązania w zakresie nieruchomości. Kierowanie taką firmą to dla mnie zaszczyt. W szczególności cieszę się, że będę mógł współpracować ze światowej klasy specjalistami, aby wykorzystać mocne strony firmy i pojawiające się możliwości - powiedział Edward C. Forst.

Edward C. Forst ukończył Uniwersytet Harvarda oraz studia MBA w Wharton School Uniwersytetu Pensylwanii. Jest dyrektorem finansowym, powiernikiem i członkiem rady dyrektorów Carnegie Hall; członkiem rady dyrektorów kampanii na rzecz finansowania Uniwersytetu Harvarda i członkiem rady doradczej Harvard Stem Cell Science Initiative; jest także członkiem rady doradczej Yale University School of Management oraz powiernikiem Woods Hole Oceanographic Institution.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Jerycho 2013-12-19 12:40:04
    Po doświadczeniach w Goldmann Sachs to na pewno jest bardzo honorowy człowiek... ;-) Trzeba zaczynać współczuć klientom i partnerom firmy Cushmann&Wakefield w Polsce i na świecie

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA