PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dariusz Pachla odchodzi z zarządu LPP

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 gru 2014 08:56

Dariusz Pachla odchodzi z zarządu LPP

Dariusz Pachla w poniedziałek 8 grudnia 2014 r. złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa spółki LPP ze skutkiem na 31 grudnia tego roku. Pozostanie on jednak pracownikiem spółki.

REKLAMA

- Będę rekomendował na moje miejsce bliskiego współpracownika Przemysława Lutkiewicza, który od sześciu lat pełni funkcję dyrektora ds. Controlingu w naszej firmie - komentuje swoją decyzję Dariusz Pachla. Pozostaję nadal w LPP i mam nadzieję, że od połowy przyszłego roku, będę wspierał zarząd z ramienia Rady Nadzorczej.

 

Marek Piechocki - prezes zarządu oraz Jerzy Lubianiec - prezes Rady Nadzorczej jako główni akcjonariusze LPP SA zaproponowali Dariuszowi Pachli pełnienie funkcji członka Rady Nadzorczej. W związku z wyrażeniem zgody, Marek Piechocki złoży wniosek do najbliższego WZA o wybór Dariusza Pachli na członka Rady Nadzorczej LPP SA.

 

Jednocześnie, na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej, planowanej na 10 grudnia br., prezes zarządu, zgłosi kandydaturę Przemysława Lutkiewicza na stanowisko wiceprezesa zarządu, odpowiedzialnego za finanse.

 

 

Przemysław Lutkiewicz związany jest z LPP od 2008 roku. W ramach Działu Finansowego LPP SA stworzył od podstaw Dział Controllingu nadzorując pracę analityków, audytorów oraz komórki bezpieczeństwa w sieciach sprzedaży. Wdrożył narzędzia IT dostarczając informacji zarządczych, potrzebnych w kierowaniu wszystkim spółkami GK LPP SA. Brał też czynny udział w utrzymywaniu kontaktów z zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi.

 

Karierę zawodową rozpoczął w roku 1994 w Powszechnym Banku Kredytowym SA. W latach 1995 - 2008 związany z PolCard SA / First Data Polska SA, gdzie zajmował stanowiska - od kierownika Zespołu Planowania i Sprawozdawczości do dyrektora Departamentu Controllingu. W latach 2006-2007 pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora finansowego w First Data Polska SA.

 

W latach 2007-2008 współtworzył Centrum SSC First Data w Gdańsku jako dyrektor ds. Finansów i Controllingu.

 

Urodził się w 1970 roku, jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studiów Podyplomowych na Politechnice Gdańskiej. Żonaty, dwie córki. Jego pasją są biegi długodystansowe, w tym maraton

Dariusz Pachla wiceprezesem LPP był od 2000 r. Odpowiadał za obszar finansów firmy, w tym controlling i księgowość, a także finansowanie realizowanych inwestycji oraz proces rozliczania sieci detalicznej liczącej obecnie 1,5 tys. salonów. Pachla z LPP związany jest od 23 lat.

Do Grupy LPP należą takie marki, jak Reserved, House, Mihito, Cropp Town oraz Sinsay. Odzież pod markami LPP sprzedawana jest w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa zatrudnia ok. 18 tys. osób. Jej przychody w 2013 r. przekroczyły 1 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA