PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Druga rocznica śmierci Stefana Kuryłowicza

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 cze 2013 09:39

Druga rocznica śmierci Stefana Kuryłowicza

W czwartek, 6. czerwca, mija druga rocznica śmierci wybitnego architekta Stefana Kuryłowicza.

REKLAMA

Profesor Stefan Kuryłowicz był jednym z najwybitniejszych polskich architektów, laureatem Honorowej Nagrody SARP z 2003 roku. Dokonania jego biura APA Kuryłowicz & Associates są często nagradzane w kraju i zagranicą. Wielokrotnie publikowano realizacje biura w prasie oraz wydawnictwach zagranicznych.

Stefan Kuryłowicz ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej w 1972 roku. Później został wykładowcą na uczelni. Od 1983 roku prowadził własne biuro - Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates. W 1990 uzyskał stopień doktora, a w 2001 - doktora habilitowanego. Był autorem budynków handlowych, biurowych i przemysłowych, po 2000 roku także budynków mieszkalnych i osiedli.

Na liście obiektów zaprojektowanych przez Kuryłowicza są m.in.: warszawskie biurowce Prosta Tower, Focus Warszawa, Nautilius, Zielna Point, Królewska, Gdański Bussiness Court, kompleks biurowo-handlowy Plac Unii, a także Park Plaza w Szczecinie i budynek biurowy VBC we Wrocławiu. W jego portfolio znalazły znajdują się również projekty centrów handlowych: Lublin Plaza, Centrum Handlowe Targówek, Wolf Bracka i Galeria Warmińska. Wśród jego prac są także obiekty hotelowe: warszawski Courtyard by Marriott i Hilton w Gdańsku.

Kuryłowicz zginął 6 czerwca 2011 roku w wypadku lotniczym nad portem lotniczym Asturia w Hiszpanii. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA