PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eksperci brytyjskiego rynku nieruchomości w Radzie Dyrektorów HB Reavis

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sty 2015 10:37

Eksperci brytyjskiego rynku nieruchomości w Radzie Dyrektorów HB Reavis

Michael Cassidy i Steve Hollingshead zostali powołani do Rady Dyrektorów HB Reavis UK na stanowiska dyrektorów niewykonawczych. Nominacja Hollingsheada ma skutek natychmiastowy, natomiast Cassidy obejmie obowiązki do końca drugiego kwartału 2015 roku. Decyzja o powiększeniu dotychczasowej Rady Dyrektorów potwierdza determinację dewelopera, aby rozwijać spółkę na brytyjskim rynku nieruchomości.

REKLAMA

Michael Cassidy jest Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego (CBE). Pełni funkcję dyrektora niewykonawczego spółki Crossrail oraz przewodniczącego Rady Dyrektorów spółki budującej miasto-ogród Ebbsfleet Garden City. Zasiadał w zarządach wielu wiodących firm,
w tym British Land, UBS, Trinity Capital i P2P Global, a także instytucji non-profit, takich jak Centrum Sztuki Barbican, czy Muzeum Londyńskie. Przez ostatnie 43 lata Cassidy związany był z branżą prawniczą. Został również powołany do Corporation of London - Rady Zarządzającej Londynu, gdzie początkowo pełnił funkcję przewodniczącego ds. planowania (za czasów Margaret Thatcher), a następnie przewodniczącego Rady (w okresie poprzedzającym objęcie rządów przez Tony'ego Blaira) oraz przewodniczącego ds. inwestycji nieruchomościowych.

Z kolei Steve Hollingshead związany jest z sektorem nieruchomości od 35 lat. Zarządzał wieloma ważnymi projektami infrastrukturalnymi na całym świecie. Przez większość swojej kariery zawodowej pracował w firmie R O'Rourke & Son Ltd, do której dołączył w 1989 roku jako dyrektor ds. budowlanych. W 2001 roku odegrał kluczową rolę w procesie przejęcia przez spółkę firmy Laing Construction. W nowoutworzonej Laing O'Rourke zajmował stanowiska wysokiego szczebla - zarządzał szybko rozwijającą się spółką grupy w Australii, a w późniejszym okresie - również projektami infrastrukturalnymi grupy w Europie oraz Azji. Hollingshead rozstał się z Laing O'Rourke w maju 2014 roku.

Firma HB Reavis weszła na brytyjski rynek w grudniu 2013 roku. Kupiła wówczas działkę
przy 33 King William Street w prestiżowej dzielnicy City. Obecnie deweloper prowadzi prace rozbiórkowe znajdującego się na tym terenie starego budynku. Budowa nowego biurowca pod marką 33 Central rozpocznie się jeszcze w tym roku. Spółka realizuje również projekt inwestycyjny na drugiej działce pod adresem 20 Farringdon Street, a w jej planach jest dalszy rozwój działalności w Wielkiej Brytanii. HB Reavis stale szuka kolejnych nieruchomości, na których mogłaby realizować swoje projekty. Obecnie jest w trakcie rozbudowywania londyńskiego zespołu.

- Nominacja do Rady Dyrektorów HB Reavis UK Michaela Cassidy'ego i Steve'a Hollingsheada to prawdziwy przełom. Obaj panowie posiadają bogate i wzajemnie uzupełniające się doświadczenie i wiedzę. Nawiązanie współpracy z tak znamienitymi osobistościami odzwierciedla nasze ogromne zaangażowanie w rozwój spółki na brytyjskim rynku. Dążymy do stworzenia tu wszechstronnego zespołu złożonego z lokalnych ekspertów oraz specjalistów z Europy Środkowo-Wschodniej. Jestem przekonany, że nowo powołani dyrektorzy w istotny sposób wesprą działalność HB Reavis UK i przyczynią się do poszerzenia naszego portfolio w Wielkiej Brytanii - powiedział Radim Římánek, członek Rady Dyrektorów Grupy HB Reavis odpowiedzialny za działalność grupy w Wielkiej Brytanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA