PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goodman powołał nowego dyrektora funduszu GELF

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 gru 2011 11:03

Goodman powołał nowego dyrektora funduszu GELF

Grupa Goodman powołała Emmanuela Van der Stichele na stanowisko dyrektora funduszu Goodman European Logistics Fund (GELF). Van der Stichele jest odpowiedzialny za strategię, zarządzanie i wyniki funduszu oraz raportowanie zarządowi, Komitetowi Inwestycyjnemu i inwestorom.

REKLAMA

GELF jest jednym z największych nienotowanych funduszy nieruchomości logistycznych w Europie kontynentalnej. W skład jego aktywów o wartości 1,6 mld euro (stan na wrzesień 2011 r.) wchodzi 86 obiektów logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej 2,8 mln mkw., rozlokowanych w 11 krajach Europy.

W listopadzie 2011 r. GELF rozpoczął emisję częściowo zabezpieczonych udziałów o wartości 400 mln euro oraz uzgodnił warunki nowego pakietu zadłużenia w wysokości 800 mln euro. W wyniku tych działań GELF uzyskał zabezpieczenie finansowania nowych przejęć w Europie kontynentalnej oraz możliwości inwestowania zarówno w projekty realizowane przez Grupę Goodman, jak i w inne projekty rynkowe.

Średni okres najmu nieruchomości wchodzących w skład GELF wynosi pięć lat. Wśród klientów funduszu są takie firmy jak: Kuehne & Nagel, Amazon, DHL i DSV.

Emmanuel Van der Stichele ma ponad 17-letnie doświadczenie w sektorze finansów i nieruchomości, które zdobywał finalizując i zarządzając transakcjami w sektorze prywatnym i publicznym zarówno jeżeli chodzi o finansowanie nieruchomości kapitałem jak i długiem.

Van der Stichele, zanim dołączył do Goodman, pracował dla Credit Suisse - w ramach nieruchomościowego private equity oraz w grupie zajmującej się finansowaniem i sekurytyzacją nieruchomości. Wcześniej był zatrudniony w JP Morgan oraz w dziale corporate finance nieruchomości banku KBC, gdzie zajmował się ofertami publicznymi na rynku pierwotnym oraz pozyskiwaniem finansowania dla kilku funduszy nieruchomości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA