PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gregor Sobisch nowym prezesem Polimeksu-Mostostal

  • wnp.pl
  • 03 cze 2013 09:13

Od poniedziałku 3 czerwca prezesem Polimeksu-Mostostalu jest Gregor Sobisch. Budowlana spółka ma także nowego wiceprezesa, a docelowy kształt zarząd Polimeksu osiągnie za niespełna miesiąc.

REKLAMA

Sobisch na szefa Polimeksu został wybrany 24 kwietnia. Wcześniej, od połowy stycznia tego roku, był prezesem Pol-Aquy, z którą był związany - jako wiceprezes - od lipca 2012 r.

Nowy prezes Polimeksu urodził się w 1960 r. i jest absolwentem Uniwersytetu w Dortmundzie, gdzie ukończył zintegrowane studia obejmujące trzy dziedziny: architekturę i planowanie przestrzenne, inżynierię wodną i lądową w budownictwie oraz produkcję/ekonomikę budownictwa.

W latach 1990-2010 pracował w koncernie Bilfinger Berger w Niemczech oraz Polsce, m.in. w latach 1998-2007 był prezesem należącej do Bilfingera spółki Hydrobudowa-6.

Do objęcia stanowiska przez Sobischa obowiązki prezesa Polimeksu pełnił Dariusz Krawczyk, który został oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej budowlanej spółki pod koniec marca. Krawczyk jest także prezesem chemicznej grupy Ciech.

Wcześniej, od sierpnia ubiegłego roku, funkcję p.o. prezesa sprawował Robert Oppenheim. Wówczas ze stanowiska został odwołany Konrad Jaskóła, wieloletni prezes Polimeksu. Na niedługo przed tymi wydarzeniami Oppenheim rozpoczął pracę w spółce jako wiceprezes budowlanej firmy.

Przed nowym prezesem Polimeksu stoi trudne zadanie związane z przeprowadzeniem restrukturyzacji spółki i jej grupy kapitałowej. Chociażby ostanie informacje dotyczące naruszenia umowy restrukturyzacyjnej pokazują, że cele postawione Polimeksowi przez wierzycieli finansowych nie są łatwe do zrealizowania.

Więcej: Polimex-Mostostal pod nowym zarządem

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA