PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hilton powołuje nowego wiceprezesa na Europę Wschodnią

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 cze 2013 15:37

Hilton powołuje nowego wiceprezesa na Europę Wschodnią

Firma Hilton Worldwide ogłosiła powołanie Essama Aboudy na stanowisko wiceprezesa do spraw operacyjnych na Europę Wschodnią, Rosję i Turcję (EERT). Abuda zarządza zespołem operacyjnym, w skład którego wchodzi 28 dyrektorów wykonawczych w 18 miastach. Dołączy on również do europejskiego zespołu wykonawczego pod przewodnictwem Simona Vincenta, prezesa na obszar EMEA.

REKLAMA

W trwającej ponad 30 lat karierze w Hilton Worldwide Essama Abouda zdobywał doświadczenie na kolejnych szczeblach zawodowych. Pracę na nowym stanowisku rozpoczyna w strategicznym momencie - portfel 25 zarządzanych przez niego hoteli w regionie EERT ma się podwoić w ciągu najbliższych trzech lat.

- Essam Abouda wnosi wiele doświadczenia do zespołu europejskiego i będzie nadzorować jedną z najbardziej różnorodnych części regionu. To utalentowany hotelarz, który stawia przede wszystkim na silne przywództwo. Nie mam wątpliwości, że dzięki Essamowi nasza firma rozwinie działalność w powierzonych mu regionach, w których gospodarki wielu państw dynamicznie się rozwijają, a branża turystyczna przeżywa rozkwit - powiedział Simon Vincent, prezes na region EMEA w Hilton Worldwide.

Abouda jest Egipcjaninem. Powierzono mu zbudowanie silnej pozycji Hilton Hotels and Resorts jako wiodącego operatora kurortów nad Morzem Czerwonym w latach 90. Zajmował wtedy stanowisko dyrektora generalnego Hilton Nuweiba Coral Resort i Hilton Taba Resort & Nelson Village, a następnie dyrektora dywizji w Sinai Peninsula, której portfel kurortów rozrósł się z pięciu do 11 obiektów. W uznaniu za sukces został awansowany na wiceprezesa do spraw operacyjnych na Francję, Afrykę i region Oceanu Indyjskiego. Powierzono mu wtedy portfel ponad 19 hoteli i kurortów.

Na zajmowanym ostatnio stanowisku wiceprezesa na region Półwyspu Arabskiego Abouda pracował w biurze Hilton Worldwide na region Bliskiego Wschodu i Afryki (MEA) w Dubaju w Emiratach Arabskich. W tym czasie włączył wiele obiektów do portfela MEA, m.in. otworzył dziewięć hoteli w regionie i podpisał umowy z Jabal Omar na otwarcie kolejnych sześciu.

W całej Europie Hilton Worldwide ma 253 hotele, a ponad 135 obiektów zostanie niedługo dodanych do portfela marki. Do ostatnio otwartych obiektów należy m.in. pierwszy hotel Hampton by Hilton w Rumunii. Natomiast kolejne obiekty zostaną otwarte w Batumi, Kijowie, Stambule i w Moskwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA