PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jacek Roszyk nie jest już prezesem zarządu spółki Żabka

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 kwi 2015 14:41

Krzysztof Andrzejewski, dotychczasowy wiceprezes ds. finansowych, objął stanowisko prezesa zarządu spółki Żabka Polska, właściciela sieci sklepów Żabka i Freshmarket. Zastąpi na nim Jacka Roszyka, który po 9 latach kierowania firmą przechodzi do rady dyrektorów. Na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych rada nadzorcza powołała Tomasza Blicharskiego, przedstawiciela głównego inwestora – funduszu MEP.

REKLAMA

Nowy prezes z Żabką związany jest od lipca 2013 roku. W branży handlowej produktów spożywczych pracuje od ponad 10 lat. W 2003 roku podjął zatrudnienie w międzynarodowym koncernie SABMiller produkującym piwo i napoje bezalkoholowe, gdzie sprawował funkcje zarządcze w obszarach sprzedaży, dystrybucji oraz finansów w kilku krajach europejskich. Odpowiadał za pracę regionalnych grup projektowych w różnych obszarach struktur SABMiller. Wcześniej pracował w firmie PricewaterhouseCoopers w działach audytu oraz usług doradczych. Ukończył UAM w Poznaniu, studia podyplomowe na Oxford Said Business School oraz szereg szkoleń z zakresu zarządzania w tym na Harvard Business School oraz Wharton Business School.

– Decyzję inwestora o powierzeniu mi funkcji prezesa odbieram jako wyraz zaufania, a jednocześnie olbrzymie wyzwanie. Żabka jest liderem segmentu convenience w Polsce, a jak uczy doświadczenie, utrzymanie się na szczycie wymaga wiele pracy i stałego wzmacniania swojego potencjału. Moim zadaniem będzie więc nieustanne udoskonalanie modelu biznesowego, który pozwolił na tak dynamiczny rozwój – powiedział chwilę po nominacji Krzysztof Andrzejewski, prezes zarządu spółki Żabka Polska.

– Jest za wcześnie aby mówić o szczegółach, ale na pewno w centrum naszej uwagi stać będzie konsument. Chcemy między innymi wdrażać innowacyjne rozwiązania, w czym z pewnością pomogą nam bliskie i przyjazne relacje z naszymi ajentami i dostawcami.

Przedstawiciele właściciela Żabki podkreślali, że zmiana na stanowisku prezesa odbywa się w sposób płynny, a Krzysztof Andrzejewski przez blisko dwa lata współpracując z Jackiem Roszykiem, poznał wszystkie aspekty funkcjonowania spółki i mechanizmy jej modelu biznesowego.

– Żabka zbudowała w Polsce prężną sieć handlową, która rozwijała się w różnych warunkach rynkowych, zarówno w okresie konsumpcyjnego optymizmu Polaków, jak i w czasie ochłodzenia koniunktury, a nawet potrafiła wpłynąć na nasze zwyczaje zakupowe. Te doświadczenia, zdobyte na bardzo wymagającym rynku, będą stanowić atut przy dalszym rozwoju sieci – powiedział Zbigniew Rekusz, senior partner w Mid Europa Partners i szef warszawskiego oddziału funduszu.

Obok Krzysztofa Andrzejewskiego, zarząd Żabki tworzą obecnie Julio Duarte, Przemysław Kijewski i Tomasz Blicharski.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA