PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KNF zgadza się na kandydaturę Pawła Tamborskiego

  • Autor: PAP
  • 24 lip 2014 13:42

KNF zgadza się na kandydaturę Pawła Tamborskiego

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Pawła Tamborskiego na prezesa GPW. Minister skarbu Włodzimierz Karpiński od nowego szefa warszawskiej giełdy oczekuje zwiększenia atrakcyjności rynku.

REKLAMA

Czterech członków KNF było za wyrażeniem zgody: Andrzej Jakubiak, Wojciech Kwaśniak, Witold Koziński i Jacek Męcina. Jeden członek KNF się wstrzymał: Lesław Gajek.

Paweł Tamborski, do niedawna wiceminister skarbu, został powołany pod koniec czerwca przez walne zgromadzenie akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych na nowego prezesa spółki. Aby formalnie objąć funkcję, musiał otrzymać zgodę Komisji Nadzoru Finansowego.

Szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński oczekuje od nowego prezesa GPW przeglądu strategii giełdy pod kątem zwiększenia jej atrakcyjności dla emitentów i poprawy płynności tego rynku.

- Decyzja Komisji Nadzoru Finansowego to dobra wiadomość, potwierdzająca moje przekonanie, że Paweł Tamborski jest właściwym kandydatem na stanowisko prezesa GPW - podkreślił Karpiński, cytowany w czwartkowym komunikacie MSP.

Minister skarbu poinformował, że Tamborski obejmie funkcję wraz z piątkowym zatwierdzeniem sprawozdania finansowego GPW przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Ocenił, że będzie dobrze zarządzał giełdą, biorąc pod uwagę jego kompetencje i doświadczenie zawodowe. W związku z koniecznością uzyskania przez Tamborskiego zgody KNF do 25 lipca trwa przerwa w walnym zgromadzeniu GPW.

Tamborski ma już też zgodę działającej przy KPRM, Komisji Rozpatrującej Wnioski o Wyrażenie Zgody na Zatrudnianie Osób, które Pełniły Funkcje Publiczne.

Tamborski zastąpi na stanowisku prezesa GPW Adama Maciejewskiego, który pełnił tę funkcję od początku 2013 roku. Do czasu zamknięcia walnego swoje obowiązki wykonuje dotychczasowy zarząd.

Paweł Tamborski był wiceministrem skarbu od stycznia 2012 r. Na początku czerwca br. resort skarbu podał, że premier Donald Tusk przyjął dymisję Tamborskiego, rezygnacja miała związek z planowanym zgłoszeniem na stanowisko prezesa GPW.

Tamborski od lat jest związany z rynkiem kapitałowym. Od listopada 2010 r. do stycznia 2012 r. pełnił funkcję szefa bankowości inwestycyjnej w Wood & Company. W latach 2008-2010 pracował jako dyrektor zarządzający w Unicredit CAIB Securities w Londynie. W latach 1999-2007 pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora generalnego odpowiedzialnego za bankowość inwestycyjną w Unicredit CA IB Poland. W latach 1994-1999 był zatrudniony w CA IB Securities. W 1993-1994 pracował w Centralnym Biurze Maklerskim WBK na stanowiskach szefa transakcji giełdowych oraz zastępcy dyrektora. W latach 1991-1993 był maklerem w Domu Maklerskim Banku Staropolskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA