PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Knight Frank tworzy nowy dział z Pawłem Maternym na czele

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lis 2014 16:11

Knight Frank tworzy nowy dział z Pawłem Maternym na czele

Knight Frank wzmocnił swoją ofertę na rynku centrów handlowych w Polsce, tworząc zespół ds. wynajmu powierzchni handlowych. Dyrektorem nowego działu został Paweł Materny – ekspert z blisko 15-letnim doświadczeniem w obszarze nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

- Inwestorzy i właściciele nieruchomości handlowych poszukują zaufanych doradców w procesie komercjalizacji i rekomercjalizacji swoich obiektów. Wybór partnera w tym zakresie ma również znaczenie dla najemców. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Knight Frank w Polsce utworzył odrębną jednostkę wyspecjalizowaną w doradztwie z zakresu najmu powierzchni handlowych - mówi Monika A. Dębska-Pastakia, prezes i partner Knight Frank w Polsce.

- Dzisiejsze wyzwania w obszarze najmu powierzchni handlowych to już nie tylko wychodzenie naprzeciw stale zmieniającym się wymaganiom rynku, lecz także antycypacja takich zmian. Standardowa modernizacja centrum handlowego dzisiaj nie wystarczy. Proces ten powinna uzupełniać kompleksowa strategia najmu w oparciu o istniejący i przyszły potencjał obiektu, z uwzględnieniem optymalnego tenant mixu poprzez dopasowanie go do potrzeb i oczekiwań klientów w kontekście konkurencji i nawyków zakupowych konsumentów - dodaje Paweł Materny, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank w Polsce.

Paweł Materny zdobył rozległe doświadczenie na rynku nieruchomości handlowych w Cefic Polska (2001-2011), Charter Hall Group (2011-2012) i Balmain Asset Management (2012-2014). Pracując dla Charter Hall, w ciągu 12 miesięcy doprowadził do podpisania lub przedłużenia 140 umów najmu. W Balmain Asset Management był odpowiedzialny za obiekty handlowe w całej Polsce o łącznej powierzchni 200 000 mkw. GLA. Pracował przy takich centrach handlowych, jak Arkadia, Warszawa Wileńska, Wola Park, Zakopianka, Borek, Turzyn, Arena czy Dąbrówka.

W zakres jego obowiązków wchodziła analiza rynku centrów handlowych oraz ocena potencjału nieruchomości handlowych w Polsce. Brał również aktywny udział w konsultowaniu planów inwestycyjnych klientów z uwzględnieniem zarządzania wartością, modernizacji oraz rozbudowy obiektów, jak również faz projektowych i realizacyjnych. Odpowiadał także za przygotowywanie i realizację strategii najmu dopasowanych do budżetu i oczekiwań klientów, raportując do zewnętrznych interesariuszy.

Nowy dział oferuje usługi obejmujące tworzenie strategii komercjalizacji i rekomercjalizacji centrów handlowych, obiektów typu high street oraz innych formatów handlowych, jak również negocjacje dotyczące najmu oraz przygotowanie umów najmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA