PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Knight Frank zagospodaruje niszę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lut 2017 16:20

Knight Frank zagospodaruje niszę Monika Dębska – Pastakia, prezes i partner Knight Frank w Polsce.

Knight Frank wkracza w kolejny etap rozwoju. W Dziale Zarządzania Nieruchomościami został wyodrębniony wyspecjalizowany Dział Compliance. Jego zadaniem jest kontrola działań formalno-prawnych realizowanych przez zarządców dla właścicieli.

REKLAMA

Dodatkowo Knight Frank wychodzi na rynek z usługą audytu compliance, którą adresuje do inwestorów zainteresowanych kupnem nieruchomości oraz do najemców, chcących zweryfikować realizację umów najmu całościowo lub wycinkowo.

W związku z tymi nowościami, w Dziale Zarządzania Nieruchomościami Knight Frank zostały wydzielone dwie jednostki organizacyjne, czyli operacyjny Dział Zarządzania Nieruchomościami (Property Management) oraz Dział Compliance (Property Management Compliance).

Jednym z celów powołania Działu Compliance jest ograniczenie ryzyka potencjalnych nieprawidłowości związanych z zarządzaniem dużym portfelem nieruchomości. Knight Frank w Polsce zarządza niemal 100 nieruchomościami komercyjnymi (biura, obiekty handlowe, logistyczne i hotele), których łączna powierzchnia całkowita sięga około 2 mln m kw. Dział Compliance obejmuje swoim zakresem wszystkie segmenty nieruchomości zarządzanych przez Knight Frank w Polsce.

- Wkraczamy w kolejną fazę rozwoju naszej firmy, która obejmuje specjalizację i poszerzenie usług w ramach zarządzania nieruchomościami. Dział Compliance będzie kontrolował wdrażanie przez naszych zarządców wszelkich wymogów formalno-prawnych oraz procedur związanych z zarządzaniem nieruchomościami. Posiłkując się nowymi rozwiązaniami, chcemy wypracować optymalną strukturę i procedury, dopasowane do oczekiwań obecnych i potencjalnych klientów, powierzających nam zarządzanie nieruchomościami. Jestem przekonana, że nasza decyzja o utworzeniu wyspecjalizowanej jednostki kontrolingu zostanie doceniona przez klientów jako wartość dodana, tym bardziej, że w związku z zachodzącymi zmianami w naszym otoczeniu jest coraz więcej kwestii, poza operacyjnym zarządzaniem, które trzeba wnikliwie monitorować i implementować. Mam tu na myśli nie tylko lokalne, ale i unijne przepisy, jak i całą specjalistyczną wiedzę związaną z tzw. zielonymi certyfikatami - mówi Monika Dębska-Pastakia, prezes i partner Knight Frank w Polsce.

- Jednocześnie wychodzimy na rynek z nową usługą, audytu compliance w zakresie zarządzania nieruchomościami. Adresujemy ją do polskich i międzynarodowych inwestorów, zainteresowanych nabyciem nieruchomości, którzy przed finalną decyzją będą chcieli sprawdzić sposób zarządzania obiektem jako elementu badania due diligence. Drugą grupą klientów zewnętrznych dla naszego działu compliance są najemcy spoza portfela przez nas zarządzanego, którzy zechcą niezależnie zweryfikować realizację umów najmu pod kątem swoich wewnętrznych wymogów i procedur np. w zakresie rozliczania kosztów eksploatacyjnych – dodaje.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA