PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kogo szukają rekruterzy centrów BPO?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lip 2015 17:49

Kogo szukają rekruterzy centrów BPO? Fot. Fotolia

SSC/BPO to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów na polskim rynku pracy. Oferty pracy w sektorze bardzo często stają się najbardziej pożądanymi wśród młodych ludzi. Pokazujemy, jak od kuchni wyglądają procesy rekrutacyjne.

REKLAMA

Korzyści wynikające z pracy to obecność w międzynarodowym środowisku, możliwość wyjazdów za granicę, ale przede wszystkim ze względu na możliwość wykorzystania języków obcych w pracy w różnych sektorach, takich jak finanse i księgowość, bankowość, HR, obsługa klienta, IT czy logistyka. Centra te oferują też fantastyczne pakiety socjalne, co jest nowością w tym sektorze.

Jak zatem dostać wymarzoną pracę w sektorze SSC/BPO i dołączyć do prestiżowych, międzynarodowych struktur?

- Zacznijmy od podstaw…Procesy rekrutacyjne do centrów usług wspólnych mogą różnić się ze względu na liczbę etapów i ich zakres, na co wpływ mają wymogi globalne danej organizacji. Niemniej jednak podstawowym i obowiązkowym etapem każdego procesu rekrutacyjnego jest rozmowa kwalifikacyjna z przyszłym pracodawcom. Takie spotkanie może stanowić jeden z wielu etapów rekrutacji, ale może być też tylko jedynym, decydującym dla kandydata - wskazuje Anna Kulawiak, Team Leader, Antal International.

Przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej powinniśmy zacząć od zrobienia dobrego researchu w sieci. Czym dokładnie zajmuje się dane centrum SSC/BPO, do którego ubiegamy się o pracę; z jakiej jest branży; jakie procesy obsługuje. Czy jest to centrum Shared Service Center czy Business Process Outsourcing? Jakiej wielkości jest to centrum? Jakie są problemy, wyzwania i ostatnie sukcesy danej organizacji? Jakie są obowiązki na stanowisku, na które kandydat aplikuje?

- Jeśli interesujemy się księgowością, warto zapoznać się z informacjami i różnicami występującymi pomiędzy działami accounts payable, accounts receivable czy general ledger. W przypadku ofert z bankowości trzeba umieć wskazać różnice między działem AML a KYC. Osoby na stanowiska entry level nie muszą mieć doświadczenia w tych obszarach, ale powinny wiedzieć, czym będą zajmowały się na danym stanowisku. Nie posiadanie wiedzy na temat takich podstawowych informacji jest dla rekrutera sygnałem o braku motywacji do podjęcia pracy na danym stanowisku, co często jest powodem odrzucenia kandydata - dodaje Kulawiak.

Potencjalny pracodawca oczekuje przede wszystkim jednego: punktualności. To jeden z najprostszych błędów do uniknięcia. Jednocześnie około 10 proc. kandydatów spóźnia się na rekrutację. To najprostszy sposób, aby już na starcie stracić kilka punktów, więc...Kandydacie, nie spóźniaj się! Dzień wcześniej dobrze jest sprawdzić i dokładnie zaplanować sobie trasę z domu do miejsca spotkania. Jeżeli już wiesz, że możesz się spóźnić – uprzedź o tym rekrutera!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA