PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kto jest kim w największych agencjach doradczych - Propertynews.pl podsumowuje zmiany personalne I półrocza

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 lip 2013 09:52

Kto jest kim w największych agencjach doradczych - Propertynews.pl podsumowuje zmiany personalne I półrocza

Pierwsza połowa roku przyniosła olbrzymie zmiany w większości dużych firm doradczych działających na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Nowych dyrektorów powołały takie agencje jak Jones Lang LaSalle, Cushman & Wakefield oraz DTZ.

REKLAMA

Nowym dyrektorem zarządzającym agencją Jones Lang LaSalle w Polsce został Tomasz Trzósło. Wcześniej pełnił on funkcję dyrektora działu rynków kapitałowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Poprzedni dyrektor zarządzający, John Duckworth, po ponad czterech latach pobytu w Warszawie, wrócił do Londynu, aby dołączyć do zarządu Jones Lang LaSalle w Wielkiej Brytanii. Zmiana dokonała się w kwietniu br.

Jones Lang LaSalle powołał także nowego dyrektora działu rynków kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Został nim Troy Javaher zarządzający wcześniej rumuńskim oddziałem firmy.

Miesiąc wcześniej, w połowie marca, firma Cushman & Wakefield poinformowała o wymianie zarządu w Europie Środkowej. Nowym dyrektorem odpowiedzialnym za rozwój spółki w regionie został Jonathan Hallett. Na czele polskiego oddziału stanął Charles Taylor, który na tym stanowisku zastąpi Richarda Petersena. Richard Petersen pełnił funkcję dyrektora zarządzającego firmy Cushman & Wakefield w Polsce od momentu jej powstania w 1991 r. Przez ostatnie 11 lat był odpowiedzialny za rozwój firmy na Węgrzech. Oficjalna data rozpoczęcia pracy na nowym stanowisku to 1. lipca br.

Nowego dyrektora powołała także firma DTZ. Stanowisko Country Head DTZ w Polsce objął Alan Colquhoun. Alan Colquhoun rozpoczął pracę w DTZ na stanowisku dyrektora w czeskim oddziale firmy w 1993 roku. Od 1999 roku do roku 2009 był dyrektorem zarządzającym DTZ w Polsce. W roku 2010 został mianowany CEO DTZ Barnicke, kanadyjskiego oddziału firmy. Od stycznia 2011 roku pracował w Londynie.

Nominacja nowego dyrektora wiązała się m.in. z odejściem wielu pracowników na czołowych stanowiskach. Patrick Delcol przestał pełnić funkcję prezesa agencji DTZ w Polsce. Z firmą pożegnali się także: Del Chandler, szef działu rynków kapitałowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Grzegorz Dudziak, dyrektor strategiczny ds. zarządzania nieruchomościami w regionie CEE oraz Erik Drukker, dyrektor zespołu powierzchni biurowych w DTZ.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA