PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najbogatsi Polacy lubią nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 cze 2017 11:32

Najbogatsi Polacy lubią nieruchomości Michał Sołowow

Dominika i Sebastian Kulczykowie, Zygmunt Solorz-Żak oraz Michał Sołowow - oto trójka najbogatszych Polaków według rankingu Wprost.

REKLAMA

Po raz kolejny rodzeństwo Kulczyków, spadkobierców Jana Kulczyka, zajęło pierwsze miejsce w zestawieniu najbogatszych Polaków. Ich majątek szacowany jest na 15,5 mld złotych. Należy do nich Kulczyk Investments, jeden z największych funduszy działających na polskim rynku.

W jego skład wchodzi Kulczyk Silverstein Properties. KSP powstało w 2010r i zajmuje się budowaniem i pozyskiwaniem nieruchomości biurowych oraz handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Akcjonariusze KSP w swoim portfelu posiadają łącznie 3,25 milionów metrów kwadratowych powierzchni komercyjnych, mieszkalnych i handlowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy Środkowo-Wschodniej. 

Pozostałe dwie lokaty zajmują te same osoby, co w ubiegłorocznym zestawianiu. Drugie miejsce zajmuje Zygmunt Solorz-Żak. Trzecie z kolei należy do Michała Sołowowa, do niedawna właściciela jednej z największych polskich firm deweloperskich, Echo Investment. Fundusze, które uzyskał z transakcji, około 1,3 mld złotych, przeznacza na inwestycje m.in. w sektorze chemicznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA