PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nie ma przyszłości bez różnorodności

  • Autor: Amanda Clack, prezydent-elekt w RICS
  • 15 mar 2016 11:45

Nie ma przyszłości bez różnorodności Amanda Clack, prezydent-elekt w RICS

- Różnorodność to element strategii, a nie problem do rozwiązania – o wyzwaniach stojących przed branżą budownictwa i nieruchomości przekonuje Amanda Clack, prezydent elekt RICS.

REKLAMA

Mimo rosnącej świadomości, że różnorodność pracowników może umocnić podstawy sukcesu biznesowego, pod względem obecności kobiet na rynku branża budownictwa i nieruchomości pozostaje daleko w tyle za innymi.

Tymczasem wraz ze starzeniem się populacji w wieku produkcyjnym musimy znaleźć sposób na to, jak przyciągnąć do naszego sektora rozpoczynających karierę zawodową ludzi i ich tutaj zatrzymać? W przeciwnym razie do 2019 roku przestaniemy budować – każdego roku w Wielkiej Brytanii wchodzi na rynek i opuszcza branżę ponad 400 tys. pracowników.

Rekrutacji i zatrzymaniu talentów nie sprzyja cykliczny charakter naszej branży. Dlatego organizacje takie jak RICS robią tak wiele jak to możliwe aby oba procesy były jak najbardziej efektywne.

Obszarami, w których poprzez współpracę z organizacjami rynku pracy i placówkami edukacyjnymi chcemy uczynić prawdziwą różnicę, są inkluzja i różnorodność

 Zwiększyć udział kobiet w branży

Różnorodność i inkluzja to dla nas priorytety. Wraz ze starzeniem się pracowników musimy podjąć zdecydowane działania w kierunku przyciągnięcia i utrzymania nowych talentów. Jedną z możliwości jest zwiększenie udziału kobiet w rynku pracy. Na tym polu statystyki dla naszej branży są coraz lepsze – dwadzieścia lat temu kobiety reprezentowały 3 proc. związanych z branżą zawodów, dziesięć lat temu 6 proc. a dziś 13 proc. w świecie (15 proc. w Wielkiej Brytanii).

Niektóre z zawodów w naszej branży radzą sobie z tym wyzwaniem lepiej niż inne. W sektorze gruntów rolnych kobiety reprezentują 31 proc. naszych członków ale zawód rzeczoznawcy reprezentuje już tylko 11 proc. Potrzebujemy więcej kobiet w zawodzie ale potrzebujemy również większej różnorodności i pozyskania danych, które pomogą nam w realizacji założonych celów.

Dążąc do zmian na globalnym rynku nieruchomości, na którym dzisiaj tylko 13 proc. profesjonalistów stanowią kobiety, realizujemy m. in. kampanię Surveying the Future, której celem jest identyfikacja kluczowych barier stojących na drodze do większej różnorodności i zaprezentowanie szerokiego wachlarza możliwych ścieżek kariery w naszej branży.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA