PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Oto najbogatsi Polacy i... ich nieruchomości!

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 lut 2017 13:30

Oto najbogatsi Polacy i... ich nieruchomości! Sebastian Kulczyk

Magazyn Forbes przygotował kolejną już edycję rankingu 100 najbogatszych Polaków. W gronie miliarderów coraz większą rolę zyskują inwestujący w branżę nieruchomości.

REKLAMA

Nr 1: Sebastian i Dominika Kulczykowie - 14,3 mld zł

Bez zaskoczenia. Numerem 1 pozostaje rodzeństwo Kulczyków. Sebastian i Dominika dysponują majątkiem wartym 14,3 mld złotych. Ostatnie miesiące to czas wielkich zmian w Kulczyk Investments. Nowa strategia do tej pory nie wiązała się ze zmianami w Kulczyk Silverstein Properties, czyli nieruchomościowym ramieniu firmy. KSP inwestuje w biurowce. Aktualnym sztandarowym projektem firmy jest Ethos na Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

Nr 2: Michał Sołowow - 11,8 mld zł

Awans na miejsce 2 z 3 lokaty. Michał Sołowow oprócz działalności w branży chemicznej skoncentrował się na nieruchomościach, tworząc Echo Investment. W 2015 roku sprzedał ją za ponad 1 mld złotych.

Nr 3: Zygmunt Solorz-Żak - 10,3 mld zł

Poprzedni wicelider rankingu. Nie jest bezpośrednio związany z branżą nieruchomości.

Nr 4: Dariusz Miłek - 4,8 mld zł

Twórca potęgi CCC - największej polskiej sieci obuwniczej. Obecnie rozwija się w sektorze e-commerce. Miłek buduje również galerie handlowe.

Nr 5: Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak - 3,8 mld zł

Właściciele Polpharmy. Stworzyli Spectra Development - firmę inwestującą m.in. w kompleks biurowy na warszawskim Mokotowie.

Nr 6: Leszek Czarnecki - 3,6 mld zł

Twórca i właściciel LC Corp. Firma inwestuje w branży mieszkaniowej i biurowej. Do niej należy m.in. najwyższy budynek we Wrocławiu.

Nr 7: Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie - 3,3 mld zł

Majątek zbili na współpracy z siecią Ikea. Dziś - oprócz fabryki - posiadają m.in. znaczący udział w sieci Big Star.

Nr 10: Roman Karkosik - 2,3 mld zł

Właściciel Hutmenu i Impeksmetalu. 

Nr 11: Tomasz Domagała - 2,2 mld zł

Twórca TDJ - właściciela m.in. TDJ Estate. To firma inwestująca w sektorze mieszkaniowym i biurowym na Górnym Śląsku. Obecnie tworzy jeden z najwyższych budynków Katowic - .KTW.

Nr 15: Antoni Ptak - 1,7 mld zł

Właściciel jednego z największych projektów handlowych w kraju - Centrum Handlowego Ptak w Rzgowie. W portfelu znajduje się również CH Maximus pod Warszawą.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA