PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

P3 wzmacnia zespół ds. ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 sty 2014 11:17

Dzięki niedawnemu przejęciu P3 przez TPG i Ivanhoé Cambridge, inwestorów typu private equity, firma wzmocniła swój zespół kierowniczy w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Peter Bečár został mianowany na stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Środkowo- Wschodnią, odpowiedzialnego za Czechy, Słowację, Polskę, Rumunię i Bułgarię. Tomáš Míček i Peter Jánoši obejmą nowo utworzone stanowiska dyrektora krajowego na Czechy i dyrektora krajowego na Słowację, dołączając do Andrzeja Wrońskiego, który został w tym roku awansowany na stanowisko dyrektora krajowego na Polskę.

- Podczas przejęcia P3 w październiku TPG i Ivanhoé Cambridge zobowiązały się do wspierania przyszłego rozwoju firmy. Region Europy Środkowo-Wschodniej jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków logistycznych, z bardzo niskim wskaźnikiem wakatów dla istniejącej powierzchni, a zatem stanowi oczywiste miejsce do pozyskiwania nowych najemców. Region ten oferuje mnóstwo możliwości, a zanim zaczniemy z nich korzystać, chcemy utworzyć odpowiednie zespoły, aby mieć pewność, że jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać przewidywany wzrost naszej działalności - skomentował Ian Worboys, CEO P3.

Podaż powierzchni logistycznej o wysokiej jakości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej jest bardzo niska. Wskaźniki wakatów P3 wynoszą obecnie zaledwie 5,6 proc. Ta sytuacja rynkowa zaowocowała wysokim zapotrzebowaniem klientów P3 na nowe projekty indywidualne (BTS) i otworzyła drogę do ewentualnej budowy spekulacyjnej w tym regionie.

Peter Bečár, obecnie pełniący rolę dyrektora zarządzającego na Czechy i Słowację, dołączył do firmy P3 w 2007 roku jako dyrektor biznesowy na Słowację, po czym został awansowany na stanowisko dyrektora zarządzającego na Słowację, przyjmując odpowiedzialność za rozwój firmy, transakcje przejęcia i rozwój na tym rynku. W 2010 roku jego rola została rozszerzona o odpowiedzialność na działania P3 na terenie Czech.
Pełniąc rolę dyrektora zarządzającego na Czechy i Słowację, Bečár nadzorował znaczący rozwój obecności P3 na terenie tych krajów; na przestrzeni trzech ostatnich lat firma wybudowała obiekty w sześciu różnych lokalizacjach w tym obszarze, między innymi obiekt typu BTS dla Audia Plastics w Tranava-Voderady (Słowacja) i węzeł dystrybucyjny dla DHL Express na lotnisku w Bratysławie. Obecność P3 w Czechach i na Słowacji to obecnie cztery parki logistyczne, obejmujące 340.000 m2powierzchni magazynowo-biurowej i dodatkowe 30.000 m2 w trakcie budowy w trzech lokalizacjach.

Tomáš Míček, obecnie dyrektor ds. zakupów i rozwoju w P3, dołączył do P3 w 2010 roku z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem w branży budowy nieruchomości. Na swoim obecnym stanowisku uczestniczył w wielu znaczących projektach BTS dla P3, ostatnio w PointPark Praga D1 i PointPark Praga D8.

Peter Jánoši przeszedł do firmy P3 w 2012 roku z agencji nieruchomości CBRE, w której prowadził słowacki pion wynajmu przemysłowego. Na swoim obecnym stanowisku w roli Dyrektora ds. Rozwoju na Słowację prowadził proces znaczącej ekspansji P3 w tym kraju, głównie w PointPark Bratysława, PointPark Zilina i na lotnisku w Bratysławie. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA